Zaterdag 3 Op 12 oktober ontving Ajax op de Toekomst V&V in een aardige wedstrijd met gastkeeper Eric Leibbrand. Van de tegenstander was tevoren wat meer verwacht, maar misschien speelde Ajax wel te goed. Na een 2-0 voorsprong voor Ajax kon V&V nog terugkomen tot 2-1, maar daarna was het uitsluitend nog Ajax wat de klok sloeg. Bij een 10-1 voorsprong ging Ajax presentjes uitdelen, zodat de eindstand 10-3 werd. Vol goede moed reed de ploeg naar Den Helder om HCSC te bestrijden, maar dit duel pakte anders uit dan verwacht was. De lijn van de week ervoor kon niet doorgetrokken worden. Ajax speelde slecht en de wil om te winnen was ver te zoeken. Bovendien werd een penalty gemist, waardoor Ajax als verliezer naar huis terug moest. De 3-2 betekende de tweede nederlaag in deze competitie. Tegen Eemdijk, een andere nieuwkomer in deze klasse, toonde Ajax enig herstel van de lamlendigheid van een week eerder, maar bleef het rendement dat uit de kansen gehaald werd, te laag. Na een 1-0 ruststand wist Ajax nog drie keer te scoren. De 4-0 overwinning was volkomen verdiend. Er werd nogal opgekeken tegen het duel tegen mede-koploper Amstelveen Oscars. Kennelijk inspireerde dat, want er werd eindelijk weer eens goed gespeeld en hard gewerkt. Na een 0-1 voorsprong bij rust werd het al snel in de tweede helft 0-2. Ajax ging er eens goed voor zitten, maar hoewel de aanvallen goed waren en er schitterende kansen geschapen werden, werd het doel niet gevonden. Amstelveen rook zijn kans, Ajax raakte in paniek en in korte tijd stond het 2-2. De laatste vijf minuten speelde Ajax weer als in de eerste helft, waaruit het winnende doelpunt voortvloeide (2-3). Een zwaar bevochten overwinning, die Ajax bij de top drie bracht. Nadat Ajax vorig seizoen een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld had in Alphen aan de Rijn, bracht W Alphia nu een tegenbezoek aan de Toekomst. In een zeer aardige wedstrijd trok Ajax aan het langste eind (3-2). Het is beslist de bedoeling om spoedig weer een wedstrijd tegen W Alphia te spelen. De laatste wedstrijd was thuis tegen Marken. Na een 1-0 voorsprong voor Ajax kwam Marken via een omstreden penalty terug tot 1-1. Veel gezwoeg en hard werken leverde Ajax tien minuten voor tijd de winnende treffer op (2-1), waarmee de achtste overwinning een feit was. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Zoals wij in het vorige Ajax Magazine geëindigd waren, zo beginnen wij in deze uitgave in herhaling te vallen. Ajax zaterdag 4 zit net als Ajax 1 in een neerwaartse spiraal. Wij ontberen een scorende spits. Kansen zijn er genoeg, maar het afmaken ervan is iets wat er bij ons aan ontbreekt. Uit bij Woudenberg verloren wij na een vrij goede eerste helft, na een ruststand van 0-0, tenslotte met 2-0. De week hierna bleven wij eindelijk weer eens ongeslagen. Dit aangezien onze wedstrijd in Wilnis tegen CSW werd afgekeurd. De volgende wedstrijd was op onze thuisbasis De Toekomst tegen Geinoord. Wij speelden een zeer goede wedstrijd, die na negentig enerverende minuten eindigde in 2-2 door doelpunten van Rob Been en Keje Molenaar. Het gelijke spel betekende dat wij ons tweede punt in de wacht sleepten. Er zit dus toch verbetering in. Wij houden dan ook hoop op een goede afloop van dit seizoen, aangezien wij op de donderdagavond met de vriendschappelijke wedstrijden nog steeds ongeslagen zijn. Dus we kunnen het wel. Na weer een vrij weekeinde wegens afgelastingen, speelden wij onze laaste wedstrijd thuis tegen Valleivogels. Dit was een wedstrijd tegen de koploper, waarin alles zat: spanning, sensatie, drama, vechtlust. En een wondermooie goal van Dennis Heyt, die vanaf een meter of dertig de bal op zijn grote (maat 45) slof nam, die hierna in de kruising verdween zonder dat de keeper de bal in de gaten had. Pas vijf minuten voor tijd, na een tussenstand van 1-1 en na wederom diverse gemiste kansen, kwam de tegenstander geheel tegen de verhouding in op een 2-1 voorsprong na een persoonlijke fout van een van onze verdedigers. Vermeldenswaard is ten slotte nog de wonderschone 3-1 in de laatste seconde, waarmee de spits van de tegenstander zijn hattrick voltooide. Gezien deze wedstrijd, waarin Dick Schoenaker zijn lang verwachte rentree maakte, mogen wij nog vertrouwen hebben in een goede afloop van het seizoen voor Ajax 4. Als we kijken naar de opkomst op onze vrije zondag, toen wij een wedstrijd tegen de bouwers van ons sportcomplex met 1-0 wonnen, en na afloop tot 's avonds laat met het Jordaancabaret, een buffet en een drankje als een grote familie bij en met elkaar zaten, dan moet het toch allemaal nog goed gaan komen. Daarom, heren van Ajax zaterdag 4: blijf positief ingesteld, kom donderdag lekker trainen, en als iedereen op zijn eigen manier zijn bijdrage levert, dan zullen wij het seizoen beslist goed afsluiten! Joop Leeuwendaal 100 AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 100