Zaterdag 2 Het tweede zaterdagelftal begon de competitie bij het altijd lastige WOG in Harderwijk. Als de gastheren wat beheerster met hun kansen waren omgesprongen, had Ajax al na tien minuten op een dramatische achterstand gestaan. De Ajax-verdediging leek wel een vergiet, maar zoals dat vaak gaat, was het Ajax dat - via Renzema - op voorsprong kwam. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. De kansen waren voor WOG, het doelpunt voor Ajax. Dit maal scoorde Fereira (0-2). Helaas oordeelde de scheidsrechter het noodzakelijk niet minder dan twaalf minuten langer door te laten spelen. In deze extra tijd raakte Ajax de voorsprong kwijt en werd het door stomme verdedigingsfoutjes alsnog 2-2. Pas nadat DOVO, bij Ajax thuis, al snel op een 0-1 voorsprong was gekomen, werd de tegenstander serieus genomen. Ajax nam de touwtjes stevig in handen en was oppermachtig, resulterend in slechts een 4-1 overwinning. In de thuiswedstrijd tegen Huizen schiep een fantastisch spelend Ajax zich tal van scoringskansen, waarvan er voor rust slechts twee werden benut. Na de theepauze was Ajax geen schim van de ploeg die in de eerste helft in het veld had gestaan, al werd het uiteindelijk nog 4-0. Volendam - Ajax is altijd goed voor spektakel, maar dit keer acteerde er een zeer matig Ajax, dat wel mogelijkheden kreeg maar deze niet benutte. Vanaf het moment dat Ajax met tien man verder moest omdat Van Oevelen rood had gekregen wegens het neerhalen van een doorgebroken tegenstander, ging het opeens veel beter. Ajax bleef echter de mooiste kansen om zeep helpen en dat werd in de allerlaatste minuut door Volendam afgestraft, toen het door slecht verdedigen aan Ajax-kant op 1 -0 kwam en daarmee Ajax een verdiende nederlaag bezorgde. De weergoden hadden toegeslagen en heel veel voetbalterreinen waren afgekeurd toen Zuidvogels naar de Toekomst kwam. De Ajax-velden lagen er echter fantastisch bij. Ondanks de overvloedige watermassa die erop was neergedaald, kon je op je sokken de velden over. Ajax had er zin in en sloeg, met vaak heel goed voetbal, in tienvoud toe: 10-2. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Het derde zaterdagelftal kende een goede voorbereiding waarin veel overwinningen werden geboekt. Gebleken is echter dat er sterkere tegenstanders gezocht dienen te worden, want in de competitie kan Ajax rekenen op veel meer tegenstand. De competitie begon met een thuis wedstrijd op het nieuwe complex tegen Zwaluwen '30 uit Hoorn. Het was een pittig duel met af en toe aardig voetbal. Het voetbal van Ajax was het aardigst: 2-0. In en tegen Aalsmeer kwam Ajax, na twee keer achter gestaan te hebben, op 3-2, maar de voorsprong ging weer verloren. De drie tegengoals waren stuk voor stuk te wijten aan grove verdedigingsfouten. Dankzij de keeper kwam Aalsmeer niet verder. Het harde werken van de Ajax- ploeg werd beloond met nog twee doelpunten, zodat met een 3-5 overwinning op zak de thuisreis aanvaard kon worden. In de wedstrijd tegen CSW te Wilnis, die een uur te laat begon omdat de scheidsrechter niet op kwam dagen en een vervanger moest worden opgetrommeld, ontbrak het Ajax aan inzet en bezieling. De ploeg kon een voorbeeld nemen aan de tegenstander, die wél bereid was tot het uiterste te gaan. Het gewijs naar een ander binnen het Ajax-elftal is iets wat echt moet veranderen. Het resultaat was een verdiende 2-0 nederlaag. Het bezoek van Zandvoort '75 aan de Toekomst was geen graadmeter, want de tegenstand die het bood was minimaal. De ploeg kon echt niet beter. In de eerste helft bleef de score nog beperkt tot 3-0, maar na de rust liep Ajax over de beklagens waardige tegenstander heen naar een 14-1 overwinning. Zelfs keeper Dijkstra scoorde, uit een strafschop. Alleen die tegengoal...! Van Holland, dat in Alkmaar werd bezocht, had Ajax wat meer verwacht. Na een vlot begin, waarin Ajax op 0-2 kwam, moest door een domme fout een tegentreffer geïncasseerd worden. Ajax herstelde zich snel en liep voor rust uit naar 1-5. Met de drie doelpunten van de tweede helft was de eindstand 1-8. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Na een slopend seizoendat werd afgesloten met het kampioenschap in de derde klasse van de zaterdag-KNVB, en een welverdiende vakantie, begon het vierde zaterdagelftal het nieuwe seizoen met een vriendschappelijke wedstrijd op de Toekomst tegen onze vrienden van PSV uit Eindhoven. De wedstrijd eindigde in 4-4, na een uitstekende eerste helft van Ajax-zijde en een tweede waarover men maar beter kan zwijgen. Tegen PSV ontbraken nog de nieuwe spelers Hannie Das, Keje Molenaar en Eric Leibbrand, wat een gemis genoemd mag worden. Ajax 4 startte de competitie, die na de herindeling gespeeld wordt in de - jawel! - eerste klasse van de KNVB, thuis tegen VRC 2 uit Veenendaal met Dick Schoenaker terug in de gelederen. Good old 'Schoentje', die met Hannie Das en Keje Molenaar ook in 'Lucky Ajax' speelt en daarom in de voorbereiding niet steeds aanwezig kon zijn, was weer van grote waarde voor zijn team. Liefst viermaal scoorde hij in de wedstrijd tegen VRC, waarvan de einduitslag 5-5 was. Helaas blesseerde Dick Schoenaker zich in een van de 'Lucky Ajax'-wedstrjden zodanig dat hij tot nu toe niet meer actief kon zijn in het vierde zaterdagelftal. De tweede wedstrijd, tegen Vlug en Vaardig 2 op sportpark Ookmeer, ging geheel tegen de verhouding in verloren met 2-1. Ook tegen Lelystad 2 ging een zeker niet slechter Ajax ten onder (1-0). Het betrof een buitenspeldoelpunt, terwijl aan Ajax-kant een wonderschone goal van Keje Molenaar ten onrechte werd afgekeurd. Ook de vierde wedstrijd, thuis tegen Sparta Nijkerk, ging verloren (0-2). Het valt ook niet mee om tegen vooral jeugdige tweede elftallen te moeten spelen. Wat voetbal betreft kan Ajax 4 zeker de eerste helft meestal nog wel mee, maar in de tweede helft breekt de conditie de heren van het vierde vaak op. Ook uit tegen NSC 2 (1-0) en thuis tegen GVW 2 (0-2) werd verloren. Was Ajax in de laatste wedstrijd onmachtig, in die tegen NSC werd goed tegenspel geboden, maar ontbeerde de ploeg een echte spits die de kansen afmaakt. Het wordt, kortom, tijd dat Dick Schoenaker weer gaat spelen. Joop Leeuwendaal AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 98