Zaterdag 1 verliest onnodig Zaterdagafdeling In de competitie had het eerste zaterdagelftal, dat er alles aan gelegen is om kampioen te worden en terug te keren naar de hoogste afdeling, een alles behalve sterke seizoenstart. Twee van de vijf wedstrijden werden verloren, terwijl eenmaal werd gelijkgespeeld. Bovendien werd een finaleplaats in het H.E.T.-toernooi in vijf minuten verkwanseld. Geen grip In de wedstrijd tegen Neerlandia/SLTO in het H.E.T.-toernooi heeft Ajax de finale onnodig aan zich voorbij zien gaan. Vijf minuten voor tijd leidde Ajax met 2-0, maar het gaf de tegenstander toch nog de gelegenheid langszij te komen, waarna deze in de penaltyserie ook nog de overwinning greep en zich plaatste voor de finale tegen AFC. In de thuiswedstrijd tegen Sportlust '46 uit Woerden startte Ajax ook niet sterk en het keek opnieuw al zeer vroeg tegen een achterstand aan. Hoewel de tegenstander beslist niet groots speelde, kreeg het team van Co Jager en Cees Boot geen echte grip op de wedstrijd en vooral de spitsen van Sportlust waren een voortdurend gevaar. In het begin van de tweede helft moest zelfs een paar maal de bal van de doellijn worden gehaald, maar pas toen Patrick Schuurman met een prachtig schot in de kruising voor de gelijkmaker had gezorgd, dacht iedereen dat de gasten zouden worden overspeeld, want Ajax oefende veel druk uit op het vijandelijke doel. Toen onze defensie bij een uitval echter opnieuw in de fout ging en de stand 1-2 werd, stokte de machine weer en uiteindelijk mocht Ajax blij zijn, dat het kort voor tijd toch nog op 2-2 kwam. Dennis Bogaard gaf een voorzet, die de Sportlust-goalie niet kon vasthouden en de toegesnelde Arno Stobbelaar frommelde de bal vervolgens over de doellijn. In Vlaardingen boekte Ajax tegen Zwaluwen een verdiende 3-1 overwinning. Ajax had gedurende de hele wedstrijd een veldoverwicht, maar gaf in de defensie toch weer te veel kansjes weg. Gelukkig was Dennis van der Wal in bijzonder goeden doen. Ajax nam de leiding door Patrick Schuurman, die een vrije schop van Brian Schutz over de Zwaluwen-doelman in de uiterste bovenhoek kopte. Tien minuten later werd het zelfs 0-2. Said Ouaali ging over de rechtervleugel goed door, werd zwaar gehinderd, maar wist de bal toch nog voor het doel te brengen, waar Rosco Viereck, in de draai, direct uithaalde en de keeper verraste. Omdat de concentratie daarna wat wegviel, kwam Zwaluwen nog gevaarlijk terug. Bij een corner op het Ajax-doel werd de bal bij de eerste paal niet opgeruimd en kon de zwaluwenspits vrij inschieten (1-2). Dennis van der Wal wist vervolgens met een sublieme reactie de gelijkmaker op slag van rust te voorkomen. In de tweede helft kwam Imro Wielkens de laatste twintig minuten binnen de lijnen en nog maar kort in het veld scoorde hij op fraaie wijze 1-3. De laatste kans was voor de gastheren. Een ongelukkige handsbal werd door de goed leidende scheidsrechter bestraft met een strafschop, maar ook daarvoor weigerde de Ajax-doelman deze middag te capituleren. Helaas moest Ajax in de thuiswedstrijd tegen Ter Leede de drie punten weer inleveren. Gezien de krachtsverhoudingen binnen de lijnen was dit beslist niet nodig geweest, want de ploegen wogen aardig tegen elkaar op. De dekking was bij de tegenstander echter goed verzorgd, waardoor Ajax weinig ruimte en weinig tijd kreeg. Dat was nu net wat Ajax de opponent wel bood, zodat de Zuid- Hollanders regelmatig voor het Ajax-doel konden verschijnen. Gelukkig waren ze ook niet bijster sterk in het afwerken en bleef het zeer lang 0-0. Toen Dennis van der Wal echter een foutje maakte was Lloyd de Meza, die vroeger voor Ajax speelde, er als de kippen bij om dit buitenkansje te grijpen. De wedstrijd bleef daarna tot het einde spannend en zeker niet goed, maar de drie punten gingen helaas wel mee naar Sassenheim. Wim Heisterkamp AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 97