De eerste wedstrijd, in Montfoort tegen de club van die naam, werd met 2-1 verloren. Ajax was in de beginfase niet scherp en keek al na twee minuten tegen een 1 -0 achterstand aan. Een snelle counter over ons linkerverdedigingsblok kon niet tijdig gepareerd worden en na de voorzet op maat was ook doelman Dennis van der Wal kansloos. Ajax moest dus wat terug gaan doen, was lang in balbezit, maar echte kansen wist het zich niet te creëren. Montfoort loerde op de counter en het had daarmee na twintig minuten succes, weer over de linkerzijde van de Ajax-defensie. De eerste inzet wist Dennis van der Wal nog te stoppen, maar in de rebound hobbelde de bal tussen allerlei benen door het doel in. Pas daarna pakte Ajax de zaken wat resoluter aan en drukte het zijn opponent terug. Danny Murphy raakte na een goede aanval de lat, maar tot de rust werd er niet meer gescoord. Na de thee werd de druk van Ajax steeds groter, maar het was allemaal te slordig en te gehaast. Uit een vrije schop van Jerry van Haagen wist Patrick Schuurman de achterstand tot 2-1 terug te brengen, maar verder liet Montfoort ons niet komen, alhoewel het spel in het laatste kwartier vijf a zes maal moest worden stilgelegd in verband met kramp verschijnselen bij de gastheren. De Montfoorters, die overigens de afgelopen vier jaar steeds gepromoveerd waren, begroetten het eindsignaal dan ook met gejuich. Duidelijke overwinning In de kwartfinale van het H.E.T.-toernooi was in Amstelveen NFC de volgende tegenstander. Ajax had gedurende de hele wedstrijd een overwicht en NFC kwam daar slechts sporadisch op de counter onderuit. Na een twintigtal minuten nam Ajax dan ook de leiding. Een op maat gegeven voorzet van Paul Reumer werd door Patrick Zwaanswijk, die goed voor zijn tegenstander kwam, koppend afgerond. Omdat Ajax daarna wat slordiger ging spelen, kon de voorsprong voor de rust niet verder worden uitgebouwd. Ajax had het geluk dat NFC tot tweemaal toe alleen voor de keeper hopeloos faalde en dat keeper Paul Wesseling ook tweemaal een bal onder de lat vandaan kon plukken. Direct na de rust besliste Patrick Schuurman de wedstrijd. Hij speelde de bal goed vrij en passeerde de doelman beheerst. Dat de Amstelveners door een defensiefout nog wisten terug te komen tot 2-1 was verder niet meer van belang. Ajax had zich geplaatst voor de halve finale. Opmerkelijk was deze avond nog, dat Imro Wielkens na een zeer langdurige blessure eindelijk ook weer eens aan wat speelminuten toekwam. De eerste officiële thuiswedstrijd voor de competitie werd een duidelijke overwinning voor de Ajax-ploeg, die in alle opzichten tegenstander NSW de baas was. Dat het desalniettemin bij de rust slechts 1-0 was door een doelpunt van Patrick Zwaanswijk had Ajax volkomen aan zichzelf te wijten. Het creëerde zich diverse kansen, maar in het verzilveren daarvan was men te slordig en soms wat ongelukkig. In de tweede helft zou dat echter anders worden. Conditionele problemen gingen de ploeg uit Numansdorp nu ook parten spelen. Een doorgebroken Eugene Poublon kon slechts ongeoorloofd worden gestopt, waarna hij zelf vanaf elf meter het vonnis voltrok (2-0). Patrick Schuurman zorgde na een fraaie solo voor 3-0 en Eugene Poublon bracht de eindstand (4-0) op het scorebord, opnieuw uit een strafschop, ditmaal veroorzaakt na een charge van de NS W-doelman. Een overwinning waar niets op af te dingen viel en die ook niet geflatteerd was. AIAX MAC, A7INF NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 96