'Ik was vijf jaar oud toen ik begon met voetballen, bij de Volewijckers in Amsterdam-Noord. Eigenlijk was ik nog te jong, maar ze maakten een uitzondering omdat mijn broer er al speelde. Ik begon in de F5, toen de F4 en daarna de F2, gewoon een rustig begin. Daarna ging het opeens beter. Ik ging door naar de E2 en naar El en toen speelden we een keer tegen Ajax. Ik hoorde wel dat ze me goed vonden, maar op dat moment dacht ik nog niet dat ik wel even bij Ajax zou gaan spelen. Ajax was voor mij wel dé club, maar als je zo jong bent, houd je je daar niet echt mee bezig. Ik was negen, tien jaar oud en dan wil je alleen maar voetballen, vooral straatvoetbal, daar was ik echt gierig voor.' (Verbazing. Het eerste 'Suri-slang' is gevallen. Er zal nog veel volgen. Uit het verhaal van Melchiot blijkt 'gierig' zoiets te betekenen als 'daar ga ik voor'. Het kan echter ook een negatieve betekenis hebben. Melchiot vertelt verder.) 'Ajax liet via via weten dat ik maar naar de instuif moest komen. Toen werd ik meteen aangenomen. Ik speel dus best al lang hier. Ik begon in de D2, daarna de Dl en zo steeds elk jaar een stapje verder. Alle jeugdelftallen heb ik gehad. Ik heb nooit een elftal overgeslagen, maar het was wel vaak zo dat ik zeg maar een half seizoen in een elftal speelde, daarna ging ik vaak al een stapje hoger om mee te trainen en te spelen. En vorig jaar ben ik dus van de Al naar het tweede elftal gegaan. Aan het eind van het seizoen mocht ik als reserve mee naar de finale. Dat was tof, hoor, die eerste dag, dat iedereen gierig voor je is. Iedereen wil maar interviews.' (Journalisten kunnen dus ook gierig zijn. Altijd maar dat jagen op een quote, altijd dat gezeur aan de koppen van de spelers. Gierig dus. Melchiot lacht. Hij doet niet anders. Zit op zijn praatstoel en lijkt intens te genieten van zijn leven als jonge prof. Met vooral veel plezier in voetbal. Elke dag weer.) Laslandes 'Ik had veel zenuwen op de eerste training met het eerste. Dat was erg. Niks verkeerd doen, rekening houden met alles. Maar langzaam wordt het wat minder. Nu ben ik gewoon mezelf. Je moet het toch zelf doen. Als jij laat zien dat je goed kunt voetballen dan is er niets aan de hand. Het gaat goed, nu moet ik afwachten wat ze willen. Ik heb nu net als elke speler van het tweede een B- contract, dat aan het eind van het jaar afloopt. Mijn doel is een goed A-contract. Dus niet een gewoon A-contract, maar een zo goed mogelijk. De eerste hele wedstrijd met het eerste was meteen een zware, uit tegen Auxerre. Het was wel zwaar tegen die spits Laslandes. Ik heb na afloop geen shirtje met hem geruild. Ik heb mijn eigen shirt gehouden, het was toch de eerste keer. En trouwens, er zat een grote scheur in zijn shirt, dat was gebeurd na een kopduel. Die jongen begon na drie minuten al met trekken en duwen 90 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 90