Nog onder de maat Ajax 2 door Herman Bosschieter In tegenstelling tot de voorgaande jaren kent Ajax niet zo'n gelukkige seizoenstart. Van de zes tot nu toe gespeelde wedstrijden wist Ajax er slechts twee te winnen. Tweemaal behaalde het een gelijk spel en tweemaal werd verloren. Ondanks het feit dat er regelmatig spelers van het tweede elftal worden toegevoegd aan de A-selectier moeten wij toch vaststellen dat Ajax onder zijn kunnen speelt. veel inzet verder en in de vijftiende minuut wist Dennis Schulp uit een voorzet van John O'Brien 0-2 te scoren. Evenals Excelsior zag NAC kans de score beperkt te houden door het aangaan van vele overtredingen. In de tweede helft zagen wij een minder gretig Ajax en dat resulteerde in de 61 ste minuut in een tegendoelpunt door een strafschop, genomen door Aksit nadat Menno Willems een overtreding had begaan tegen Tavares. NAC zag steeds meer kans om greep op de wedstrijd te krijgen, doch het ontbrak aan echte kwaliteit om de score een ander aanzien te geven. In de eindfase moest Aksit het speelveld verlaten, nadat hij een zware overtreding had begaan op Martijn Reuser, die op keeper De Vogt afging. FC Twente De wedstrijd daarop in Enschede tegen FC Twente eindigde zoals hij was begonnen: 0-0. Het was overigens een wedstrijd die de moeite waard was om te bekijken. Ajax bracht een bijzonder aanvallend elftal in het veld met slechts één echte verdediger. Dat was in het begin even wennen: al in de tweede minuut kreeg Berthil ter Avest de gelegenheid om 1-0 te scoren, doch Fred Grim redde fraai. Het was ook zo'n beetje het enige gevaarlijke aan de kant van Twente in de eerste helft, want daarna ging de Ajax-machine volop draaien. Met Arno Splinter en Eli Louhenapessy op de posities 3 en 4 en Dani en Richard Witschge op het middenveld kwam de ene vloeiende aanval na de andere in de richting van Aldo Swager, die een fantastische wedstrijd keepte en Ajax van een overwinning afhield. Met fraaie reddingen op schoten van Dave van den Bergh, Dani en Ivan Gabrich wist Aldo Swager Ajax het scoren te verhinderen. Twente, dat zich massaal liet terugzakken en bij balverlies zowat met alle elf achter de bal liep te voetballen, kon zich in de tweede helft enigszins aan de houdgreep ontworstelen. In de rust werden Dani en Richard Witschge volgens afspraak gewisseld (gelet op de wedstrijd tegen Glasgow Rangers) en vanaf dat moment ging het met Ajax beduidend minder. Vloeiende combinaties, waarbij Twente van het kastje naar de muur werd gestuurd, waren er in de tweede helft niet meer. Dennis Schulp kreeg nog een riante mogelijkheid om vrijstaand voor Aldo Swager te scoren, doch hij zag zijn schot overgaan. Nadat Twente nog een tweetal mogelijkheden kreeg om op voorsprong te komen, waarbij wij zelfs eenmaal na een inzet van Pascal de Vries via binnenkant paal en de rug van Fred Grim de bal naast zagen gaan, was het Dave van den Bergh die in de 33ste minuut de kans kreeg om 1- 0 te scoren, maar wederom was het Aldo Swager die een doelpunt in de weg stond. AZ Ook de tweede wedstrijd tegen AZ, die oorspronkelijk op 23 december was vastgesteld, werd verloren met 3-1. In het begin zag het er hoopvol uit voor Ajax, want door Ivan Gabrich, na aangeven AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 87

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 87