Aanvoerder Dave van den Bergh in actie tijdens het duel tegen AZ 2. Foto: Louis van de Vuurst De openingswedstrijd tegen AZ werd met 0-1 verloren. Bij deze wedstrijd waren drie spelers reeds in Auxerre met het eerste, twee werden tijdens de rust gewisseld om de volgende dag met Gerard van der Lem naar Auxerre te vertrekken en twee spelers waren geblesseerd. Daardoor moest een beroep gedaan worden op diverse A- junioren en tegen een tegenstander als AZ kwamen wij duidelijk tekort: liefst zes spelers deden mee die regelmatig in AZ 1 spelen, en dat was te veel van het goede. De ex-Ajacied Donny Huyssen bepaalde in de 13e minuut met een fraai schot de stand op 0-1, hetgeen later tevens de eindstand zou betekenen. Ajax probeerde met vereende krachten verandering in deze stand te brengen, maar ondanks het harde werken bleef het resultaat beperkt tot een reële kans voor Dennis Schulp en een strafschop die ons onthouden werd door de heer Karremans, nadat Richard Knopper door Dennis den Turk tegen de grasmat werd gewerkt. Ondanks de nederlaag was er met 1400 toeschouwers op de tribune sprake van een sfeervolle entourage. Excelsior In de wedstrijd tegen Excelsior revancheerde Ajax zich door in Rotterdam met 1-4 te winnen. Doelpuntenmakers aan de kant van Ajax waren Mario Melchiot, Dave van den Bergh, Daniël da Cruz Carvalho en Eli Louhenapessy. Het was een matige wedstrijd, waarbij Ajax veel te sterk bleek voor Excelsior. Met handen en voeten probeerde Excelsior de nederlaag zo klein mogelijk te houden, doch dat resulteerde er wel in dat twee spelers van Excelsior daarin iets te ver gingen en dat zij aan het eind van de wedstrijd achter elkaar door scheidsrechter Akkermans van het veld werden gezonden. Tijdens deze wedstrijd blesseerde Robert Gehring zich - naar achteraf bleek - zeer ernstig. Gehring werd direct naar Amsterdam vervoerd en in het VU- ziekenhuis moesten de artsen een kapotte meniscus en een gescheurde knieband constateren, waardoor Robert voor vele maanden uitgeschakeld is. Naar het zich thans laat aanzien zal Robert zich onder behandeling stellen van chirurg Van derHart, die met veel succes ook Mare Overmars heeft geopereerd. Wij wensen onze captain heel veel sterkte toe en wij hopen hem als het enigszins kan aan het eind van dit seizoen nog op de Ajax-velden te mogen begroeten. NAC In de daaropvolgende wedstrijd tegen NAC werd het 2-1 in het voordeel van Ajax. Deze nederlaag had voor trainer Ton Lokhoff vele malen hoger uit kunnen vallen als Ajax niet zo slordig met de kansen was omgesprongen. Met name de eerste helft was het aankijken meer dan waard. Reeds in de vierde minuut zette Rody Turpijn de bal voor op Dennis Schulp, die hem breed neerlegde op Martij n Reuser en goalie De Vogt had het nakijken. Na deze vroege voorsprong ging Ajax met AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 86