Willem II - Ajax O u LU Q- LU Zondag 3 november 1996 Willem II - Ajax 0 - 1 (0-0) Willem ll-stadionr Tilburg, 13.500 Willem II: Van Fessem; Konterman, Hyypia, Feskens, Van Hintum; Galasek, Van der Vegt, Schenning; Heering (73. Loeffen), De Gier, Kolkka Trainer: Jimmy Calderwood Scoreverloop: 46. 0 - 1 Dani Scheidsrechter: Jaap Uilenberg Ajax: Van der Sar; Melchiot, Santos, Frank de Boer, Veldman; Scholten, Dani (63. Reuser), Ronald de Boer; Babangida (74. Wooter), Kluivert, Overmars Trainer: Louis van Gaal John Veldman trok in de duels met zijn persoonlijke tegenstander Marco Heering aan het langste eind. Bijzonderheden Danny Blind, Winston Bogarde, Peter Hoekstra, Mariano Juan, Jari Litmanen en Richard Witschge ontbreken vanwege blessures. Dani scoort een dag na zijn twintigste verjaardag zijn eerste doelpunt in de Nederlandse competitie. Scheidsrechter Uilenberg trekt gele kaarten voor Tomas Galasek van Willem II en de Ajacieden Ronald de Boer en Arnold Scholten. Omdat De Graafschap het uitduel tegen Roda JC met 3-0 verliest schuift Ajax door naar de derde plaats op de ranglijst met 26 punten uit veertien wedstrijden. PSV en Feyenoord winnen hun uitduels tegen FC Twente (1-2) en FC Groningen (0-1), zodat het puntenverschil met de nummers één en twee gelijk blijft; zeven achter op PSV, zes op Feyenoord. Commentaar Louis van Gaal: 'Ik heb het al honderd keer gezegd, maar Dani zal moeten leren hoe hij moet spelen bij balverlies. Reuser doet dat beter. Ik heb kritiek gehad toen ik Dani buiten de ploeg liet, maar helaas krijg ik meestal gelijk in de voetballerij.' Jimmy Calderwood: 'Ik zal Louis van Gaal missen en hoop hem ooit nog eens te zien. Maar liever niet als trainer van een tegenstander.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 8 5

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 85