Glasgow Rangers - Ajax Woensdag 30 oktober 1996 Glasgow Rangers - Ajax 0-1 (0-1) Ibrox Park, Glasgow, 42.265 Scoreverloop: Scheidsrechter: 39. 0 - 1 Scholten Anders Frisk (Zweden) Glasgow Rangers Snelders; Shields, Wilson (86. Andersen), Ajax: Petric, Björklund, Robertson; Miller (60. Van Vossen), Mclnnes (81. McCoist), Durrant, Albertz; Laudrup Trainer: Walter Smith Trainer: Van der Sar; Veldman, Santos, Melchiot, Frank de Boer (70. Wooter); Scholten, Ronald de Boer, Witschge; Babangida (72. Dani), Kluivert, Overmars (79. Turpijn) Louis van Gaal Patrick Kluivert is te snel voor de Zweed Jonas Björklund van Glasgow Rangers. Bijzonderheden Op de dinsdag voor de wedstrijd reist Dave van den Bergh Ajax achterna naar Schotland. Tijdens de avondtraining in het Ibrox-stadion haakt Winston Bogarde af met een knieblessure. Dani is aanvankelijk niet opgenomen in de selectie. Op de dag van de wedstrijd reist de Portugees alsnog af naar Glasgow. Scheidsrechter Frisk geeft geel aan Brian Laudrup van Glasgow Rangers en aan de Ajacieden Turpijn en Santos. Het is voor Santos, die de doorgebroken Durrant vloerde, de tweede gele kaart dit seizoen, waardoor de Braziliaan geschorst zal zijn voor het thuisduel tegen Auxerre. De andere wedstrijd in groep A, Grasshoppers - Auxerre, wordt door de thuisploeg met 3-1 gewonnen. De Zwitsers komen in de eerste helft op een 2-0 voorsprong door twee doelpunten van Moldovan, waarvan het tweede uit een strafschop. Vlak na rust scoort Gren een eigen doelpunt. Even later maakt hij het goed door aan de andere kant van het veld te scoren en de eindstand op 3-1 te bepalen. Stand: Grasshoppers Ajax Auxerre Glasgow Rangers 0 1 0 1 0 (7-2) (6-2) (4-5) Commentaar Mario Melchiot: 'Ik vond het een eer om tegen zo'n grote voetballer te spelen. De ene week speel ik tegen Roda 2, de andere week moet ik in een Europa-Cupduel Brian Laudrup uitschakelen. Daar moest ik even aan denken.' Arnold Scholten: 'Het was jammer dat er gemakzucht in ons team sloop. Niet iedereen hield zich aan zijn taak.' 2 0 0 4 0 (2-10) AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 83

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 83