Even geduld a.u.b. Kroniek door Tijn Middendorp De supporter meende het oprecht. JAjax...? Ajax blijft gewoon Ajax, dat krijgen ze er nooit onder, met of zonder van Gaal.' De verhuizing, een andere omgeving, de Arena, blessures en nieuwe spelers, het zal er allemaal wel mee te maken hebben. De club maakt iets andere tijden door dan men gewend was. De successen waren ook extreem. Bijna alles werd gewonnen. Dat is even weg, maar wie je ook spreekt, iedereen weet het zeker: het komt met Ajax wel weer goed! Even geduld dus a.u.b. Juist op het moment dat de club het oude nest aan de Middenweg verliet en het de bedoeling was om de glorie en de geest van de Meer mee te nemen naar Amsterdam Zuidoost sloeg het klimaat van alleen maar succes om. De verhuizing is de vereniging niet in de koude kleren gaan zitten. Ontzettend veel werk moest worden verzet om alles enigszins in goede banen te leiden. Het lukte allemaal grotendeels wel, maar vraag niet hoe. Met het eigen jeugd- en amateurcomplex de Toekomst, waar Rob Been voor de club prima werk doet, gaat het in alle opzichten uitstekend en met de Arena komt het ook goed, alle negatieve geluiden ten spijt. Kwetsbaar Een opmerkelijk groot aantal blessures en veel nieuw in te passen spelers maakten het elftal aanvankelijk behoorlijk kwetsbaar. Menig tegenstander profiteerde daar onmiddellijk van. Met als gevolg geruime tijd een voor Ajax-begrippen matige plaats op de ranglijst. Het Ajaxlegioen moest behoorlijk wennen aan andere uitslagen dan men in de afgelopen jaren gewend was. De oorzaken lagen dan wel voor het oprapen, maar doelcijfers van twee voor en vier tegen na vijf wedstrijden zijn toch erg on-Ajax. Alleen Kiki Musampa en Frank de Boer hadden het net tot dan gevonden. Kansen waren er in de verschillende wedstrijden zeker wel, maar als je niet scoort dan doet de tegenstander dat wel, zo luidt een der voetbalwetten. Helemaal niet gescoord, door geen van beide ploegen, werd in het uitduel op Kaalheide tegen Roda JC, waar Ajax ook in betere tijden nooit gemakkelijk een of meer punten weghaalde. Het waren wel meestal tactisch interessante wedstrijden en ook nu was de ontmoeting het aanzien zeker waard. Het werd Ajax' beste wedstrijd tot dan toe, vooral in de tweede helft, met weliswaar veel gemiste kansen maar goed spel ondanks het gemis van een aantal basisspelers als Patrick Kluivert, Danny Blind, Winston Bogarde en John Veldman. Ook Dani en Martijn Reuser waren er niet bij terwijl Ivan Gabrich op de tribune moest plaatsnemen omdat er nog geen toestemming was om te mogen spelen. De 0-0 eindstand gaf Roda met het ene winstpunt een grotere blijdschap en voldoening dan Ajax, dat met deze uitslag twee punten had verloren. Dieptepunt Dat de weg terug naar het succes nog lang was, bleek een paar dagen later bij de uitwedstrijd tegen NEC waar Ajax min of meer kansloos onderuit ging (2-0). De AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 7

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 7