Ajax - FC Volendam Zondag 20 oktober 1996 Ajax - FC Volendam 1-1 (0-0) Amsterdam Arena, 46.500 Ajax: Trainer: Van der Sar; Santos, Frank de Boer, Veldman (64. Melchiot), Bogarde; Scholten, Dani (64. Witschge), Ronald de Boer; Babangida, Reuser, Overmars (46. Kluivert) Louis van Gaal Scoreverloop: Scheidsrechter: FC Volendam: Trainer: 67. 0 - 1 Aandewiel, 84. 1 - 1 Bogarde Jan Wegereef Zoetebier; Persijn, Robert Molenaar, Binken (88. Nijholt), Dennis Klein; Valk, Aandewiel, Steur (69. Matthaei), Plugboer; Tumani (73. De Bruyn), Samardzic Hans van der Zee Winston Bogarde scoorde de gelijkmaker tegen FC Volendam. Bijzonderheden Voorafgaand aan de wedstrijd worden met een minuut stilte de slachtoffers herdacht van de ramp in het stadion van Guatemala-Stad, waarbij 83 mensen om het leven kwamen en 147 voetbalfans gewond raakten. Danny Blind, Mariano Juan, Jari Litmanen en Peter Hoekstra zijn niet beschikbaar vanwege blessures. Patrick Kluivert maakt als invaller voor Mare Overmars zijn rentree in Ajax 1 na een lange periode van blessureleed. Volendammer Johan Steur krijgt geel van scheidsrechter Wegereef. Ook na elf wedstrijden staat Ajax op de zesde plaats van de ranglijst. PSV wint met 7-2 van Feyenoord en neemt de koppositie van de Rotterdammers over. Het gat tussen Ajax en PSV is zeven punten. Commentaar Louis van Gaal: 'Met name Ronald de Boer speelde super, terwijl ik ook over de rest van het team geen klagen had. Alleen is het een wet, dat als je zo'n zeven kansen niet weet te benutten, je de problemen over je afroept.' Hans van der Zee: 'Natuurlijk had Ajax een groot overwicht en natuurlijk kreeg het meer kansen, maar ook wij zaten twee keer dicht bij een tweede treffer. Niet dat die verdiend was geweest, maar het gebeurde wel.' mm AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 77

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 77