Ajax - Willem II tfÉÜ Woensdag 9 oktober 1996 Ajax - Willem II 3 - 0 (3-0) Amsterdam Arena, 42.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Veldman (59. Melchiot), Frank de Boer, Santos, Bogarde; Scholten, Wooter (66. Reuser), Ronald de Boer (59. Witschge); Babangida, Musampa, Overmars Louis van Gaal Scoreverloop: Scheidsrechter: Willem II: Trainer: 18. 1 - 0 Scholten, 23. 2 - 0 Babangida, 28. 3 - 0 Musampa Herman van Dijk Van Fessem; Prommayon, Feskens (72. Loeffen), Hyypia, Derveld (38. Ceesay); Van den Berg (75. Heering), Konterman, Schenning, Van der Vegt, Van Hintum; De Gier Jimmy Calderwood Een Ajax-combinatie in het strafschopgebied van Willem II. Bijzonderheden Danny Blind, Peter Hoekstra, Mariano Juan, Patrick Kluivert en Jari Litmanen ontbreken vanwege blessures. De avond voor het duel doen Richard Witschge, Ivan Gabrich, John Veldman en Martijn Reuser wedstrijdritme op in het reserveteam tegen het tweede van Bayer Leverkusen (2-2). Witschge en Veldman maken tegen Willem II na een langdurige afwezigheid hun rentree in de hoofdmacht. Dani ontbreekt vanwege interlandverplichtingen. In de wedstrijd tussen Jong Portugal en Jong Albanië (4-2) scoort de Ajacied twee doelpunten. Ajax - Willem II is de vijftigste competitiewedstrijd voor Ajax van Winston Bogarde. In de 15de minuut wordt een vrije trap van Frank de Boer gekeerd door de lat. Het doelpunt van Arnold Scholten is zijn zevende voor Ajax ooit. Vijf minuten na zijn treffer speelt Scholten zich fraai vrij in het strafschopgebied van Willem II om Tijjani Babangida in staat te stellen 2-0 te scoren. Scholten blijft een ijzersterke wedstrijd spelen, kan rekenen op de luidkeelse waardering van het publiek en wordt uitgeroepen tot 'Man of the Match'. Scheidsrechter Van Dijk trekt gele kaarten voor Geoffrey Prommayon en Mark Schenning van Willem II en Ajacied Nordin Wooter. Ajax bezet na de overwinning op Willem II de zesde plaats op de ranglijst, met zeven punten achterstand op koploper Feyenoord. Behalve Feyenoord moet Ajax ook PSV, Roda JC, De Graafschap en Vitesse boven zich dulden. Commentaar Louis van Gaal: 'We hebben hier dit seizoen vier spannende thuiswedstrijden gehad. Dat was het vandaag niet, maar ik durf de voorspelling aan dat niemand dat erg vond.' -As AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 71

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 71