FC Twente - Ajax Zondag 29 september 1996 FC Twente - Ajax 1 - 1 (1 -0) Het Diekman, Enschede, 10.500 Scoreverloop: 3. 1 - 0 Bruggink, 83. 1 - 1 Bogarde Scheidsrechter: Dick Jol FC Twente: Trainer: Boschker; Oude Kamphuis, Karnebeek, Ajax: Hoogma, McKinnon; Bosvelt, Van Halst, Ten Caat; Petrov (61. Ter Avest), Bosman, Bruggink Hans Meyer Trainer: Van der Sar; Santos, Frank de Boer, Juan (28. Scholten), Bogarde; Ronald de Boer, Dani, Musampa (60. Willems); Wooter, (46. Babangida), Gabrich, Overmars Louis van Gaal Dani maakte tegen FC Twente zijn debuut in Ajax 1. Bijzonderheden Danny Blind, Patrick Kluivert, Jari Litmanen, John Veldman, Peter Hoekstra, Richard Witschge en Martijn Reuser maken wegens blessures geen deel uit van de selectie. Daniël da Cruz Carvalho maakt zijn debuut in het eerste elftal. Daarmee heeft Louis van Gaal in de eerste acht competitiewedstrijden al 24 spelers gebruikt. Scheidsrechter Jol geeft rood vanwege tweemaal geel aan Twente-speler Paul Bosvelt en geel aan zijn ploeggenoot André Karnebeek en de Ajacieden Arnold Scholten en Nordin Wooter. Ajax zakt door het gelijke spel weer terug van de zevende naar de negende plaats op de ranglijst, gelijk in punten (12) met Heerenveen en De Graafschap, die echter een positief doelsaldo hebben, terwijl Ajax op 6-6 blijft steken. Feyenoord verliest weliswaar van Vitesse (4-2), maar behoudt door het gelijke spel van PSV bij FC Utrecht (2-2) de koppositie op de ranglijst. Het verschil tussen Feyenoord en Ajax bedraagt na acht wedstrijden zeven punten. Commentaar Louis van Gaal: 'Wij hebben Dani gekocht voor de lange termijn, maar hij liet nu al zien dat hij veel voetballend vermogen heeft.' John Bosman: 'We spelen elke week beter, dit keer zelfs met flair.' AJAX MAC. A7INE NOVEMRFR 1996 69

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 69