slijtage zou bemerken, zou ik vooral voor Ajax, want daarvoor zit ik er, roepen: stop! Daarna? Zou ik wel wat in de UEFA willen doen. Ik heb de drang om verder te kijken dat de hekken van de Arena dan wel mijn eigen tuintje. De UEFA, ja, lijkt me wel wat. Voetbal is mooi, leuk, maar voetbal is niet alles. Wat de voorzitter van Vitesse gaat doen, die fulltime-voorzitter wordt, keur ik niet goed. Als bestuur moet je een relativerend vermogen hebben. Het zou best eens kunnen dat het een voordeel is dat ik er zo lang buiten gestaan heb. U zegt dat er in het voetbalwereldje veel proleten voorkomen. Dat woord zou ik nooit gebruiken, maar er zitten wel heel veel mensen bij die niet van mijn niveau zijn. Die de bedrijfstak betaald voetbal geen goed doen. Zo is het wel. Het gros denkt aan zichzelf, en aan voordeel op korte termijn. Zelden bespeur ik de wil vérder te denken. Daar vecht ik tegen, maar dat is tegen de bierkaai.' doen. Vaak kinderen van wie de ouders het niet kunnen betalen. Wij geven de fakkel over aan jong talent, zodat ze het plezier aan muziek kunnen beleven dat wij er al ons hele leven aan hebben. Voor mij speelt muziek van oudsher een allesoverheersende rol. Boven de platenzaak op Spui 6 ben ik geboren. Mijn oom Max, Zilverdraden tussen 'tgoud... Noem maar op. Muziek componeren of er tekst op maken gaat me goed af, maar creatief ben ik absoluut niet. Schilderen, tekenen, een huis inrichten, niets voor mij. Verder, om maar iets anders te noemen waar ik zwak in ben, heb ik geen balgevoel. Bij het partijtje kiezen bleef ik altijd over. Mijn vader was daarentegen een behoorlijke voetballer. De gave iets op een behoorlijke manier in eigen woorden op te schrijven is mij, mits het niet op muziek is, ook niet gegeven. Zoals Jan Mulder dat kan, of zoals u dat kunt, kan ik het helaas niet. Dat zou ik willen ontwikkelen.' Uit de anonimiteit 'Mijn leven is mooi geworden hoor, prachtig, dankzij Ajax, sinds 1989. Maar moeilijk is wel dat ik uit de anonimiteit ben getreden. Nérgens kan ik komen of ik word herkend. Dat heeft z'n hinderlijke kanten. Bijvoorbeeld, ik heb veel vrouwelijke relaties. Het komt geregeld voor dat ik met een vrouw moet lunchen. Hoe ik dat terugkrijg, wat daarachter gezocht wordt... Verder heb ik voor mijn geliefde naasten geen tijd meer. Ik heb goede vrienden die ik misschien nog maar één keer per jaar zie. Mijn vader had zijn vriendenkring helemaal in het voetbal en toen hij eruit was, had hij bij hem thuis vrijwel niemand meer over de vloer. Daarvoor wil ik waken, maar het is bijna niet te voorkomen. Het is een evolutie, dit kun je niet je leven blijven doen, dat is ook voor de club niet goed. Zodra het routine wordt, moet ik ogenblikkelijk stopppen. Ik zit er zeven jaar, ik ben nog niet aan m'n eind, mijn vader zat er dertien jaar. Als ik AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 64