Interview door Gabriël van Gastel De eerste weken in het Holiday Inn zijn Ivan Gabrich best bevallen. In een vreemd land kun je zo rustig wennen aan de nieuwe omgeving. Inmiddels is hij verhuisd naar Diemen, waar hij in dezelfde flat als Mariano Juan een appartement bezit. Veel speelminuten heeft hij nog niet gehad, maar daar maakt hij zich geen zorgen over. 'Ik zal aan de mensen die hun vertrouwen in mij hebben uitgesproken, laten zien dat ze zich niet hebben vergist.' Ivan Cezar Gabrich is vastberaden om te slagen. 0 an mijn leven' club San Martin. Op zestienjarige leeftijd wordt hij gescout door Newell's Old Boys, uit Rosario. De club maakt geen verkeerde keus, want Gabrich scoort gemiddeld vijftien doelpunten per seizoen. Hij wordt in zijn periode bij Newell's niet geslecteerd voor nationale jeugdelftallen, maar heeft wel het genoegen om zeven wedstrijden samen met Maradona te spelen. De trainingen worden opeens druk bezocht. Honderden fanaticos bezoeken de trainingen om een glimp van Diego op te vangen. 'Pluisje' heeft altijd mensen om zich heen. Gabrich: 'Mocht ik ooit zo'n grootheid worden dan zou ik mijn vader en twee goede vrienden aan mijn zijde willen. Mijn vader is van Kroatische afkomst, vandaar mijn naam Ivan. Ik vertrouw deze mensen en weet dat ik op ze kan bouwen. Net als op God. Ik geloof in Hem. In mijn leven heb ik gelukkig nog geen grote problemen gekend. Ik heb God nog nooit echt om hulp hoeven vragen, maar meestal bid ik wel tot Hem. Mijn moeder zou ik ook graag.aan mijn zijde hebben, maar die zorgt in Argentinië voor mijn 13-jarige broertje en in mindere mate voor mijn 22-jarige broer.' Rivaliteit Net als Juan vindt Gabrich de trainingen bij Ajax een verademing. 'Alles gaat hier met de bal en we trainen bovendien veel op spelvormen en systemen. In mijn land wordt op trainingen meer fysieke arbeid verricht.'De competitie-opzet is ook anders in Nederland. In Argentinië spelen de clubs competities die veel korter duren dan in Nederland. De nationale voetbalbond staat bij het bepalen van het programma enorm onder druk van de televisiestations. Deze halen met het uitzenden van voetbalwedstrijden veel reclamegeld AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 49

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 49