rttïïr: m* üjaiuii Zijn verschijning is imposant. Niet voor niets noemen Argentijnse journalisen hem El Tanque (de tank) en Ivan El Terrible (Ivan de Verschrikkelijke). De koosnaampjes geven aan dat de 24-jarige Argentijn in zijn land niet zo maar een voetballer is. In eigen land scoorde hij gemiddeld twintig doelpunten per seizoen. Hij koos voor vijf jaar Ajax, maar kon ook een contract tekenen bij Benfica, Nantes, Boca juniors en zijn oude liefde River Plate. 'Deze clubs wilden mij inderdaad inlijven, maar als Ajax zich dan meldt, is de keus niet moeilijk. Ajax hoort bij de beste drie clubs van de wereld, samen met Milan en Barcelona.' Voordat hij aan het Amsterdamse publiek werd gepresenteerd, speelde hij bijna zijn eerste interland. Gabrich: 'Met het Argentijnse elftal zaten we een week in trainingskamp voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen El Salvador. Ik zou, denk ik, hebben gespeeld, maar de wedstrijd werd afgelast.' Bijna was zijn droom uitgekomen. Als klein jongetje volgde hij Mario Kempes, zijn favoriete spits, in het Argentijnse elftal op de voet. Zo wilde hij ook worden. Dat in Nederland voetballers soms afzeggen voor het nationale team vindt hij onbegrijpelijk. 'Het is voor mij een droom om ooit in het Argentijnse elftal te voetballen. Bij het horen van ons volkslied krijg ik kippenvel. Wat zou het verschikkelijk mooi zijn om dat blauw witte shirt om mijn lichaam te voelen en het Argentijnse volkslied mee te mogen zingen.' AAaradona Van twee sporten is Ivan Gabrich in zijn jeugd helemaal verzot: tennis en voetbal. Hij kiest voor het voetbal bij de plaatselijke 48 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 48