waar de prioriteit komt te liggen. Het is verleidelijk om van week tot week, van wedstrijd tot wedstrijd, te leven. Bij Ajax worden altijd resultaten verwacht. Maar misschien moet je de blik wel nu al richten op het volgende seizoen. Dat hoeft helemaal niet te betekenen dat je het dit jaar allemaal maar laat schieten, maar je zou het accent iets kunnen verschuiven. We zitten in een moeilijke fase. De actuele problemen zuigen alle energie weg, maar je moet ook de langere termijn in de gaten houden. Dat laatste is gemakkelijker als alles goed gaat. Als de resultaten tegenvallen is geduld vaak een schaars goed. Zeker in de top.' Verlangen naar spanning Blinds eigen toekomst is op het moment van het interview nog ongewis. Er is een gerede kans dat tussen deadline en verschijning van deze editie het een en ander duidelijk is geworden. In elk geval volgen er gesprekken tussen Blind en het Foto: Louis van de Vuurst Ajax-bestuur. De suggestie van de aanvoerder om de blik vast op volgend jaar te richten laat hij slechts ten dele voor zichzelf gelden. 'Voor mij geldt ook dat ik nu in eerste instantie aan het proberen ben fit te worden,' geeft Blind toe. 'Maar inmiddels ben ik bezig me te oriënteren op mijn toekomst. Zoals ik er nu tegenaan kijk schat ik de kans nog een jaar als voetballer actief te zijn op niet meer dan tien procent. Die andere negentig ben ik nu aan het inventariseren. Ik kan in het voetbal zelf werkzaam blijven, maar ook bij iets in de directe omgeving. Er zijn volop mogelijkheden. Maar misschien kies ik wel voor een aantal jaren rust. Even af van de druk is ook verleidelijk. Alhoewel, als ik naar de weken kijk waarin ik gedwongen was niets te doen, kan ik me nauwelijks voorstellen dat ik daarmee gelukkig zou zijn. Bovendien, als ik pas na twee, drie jaar zou proberen in het trainersvak te komen, zou dat toch moeilijker zijn. Ik denk dat ik toch wel naar de spanning ga verlangen. Ik zie mezelf niet zo snel als assistent-trainer werken. Ook niet bij Ajax. Aan de andere kant zou het geen slecht begin zijn van een trainersloopbaan. Kortom, ik moet het allemaal nog op een rijtje zetten. Ik heb daar nog de rest van het seizoen voor. Dat is lang genoeg. Samen met mijn vrouw zal ik een keuze maken waar ik voor honderd procent achter sta. Dat weet ik tenminste wel zeker. En in de tussentijd ga ik proberen fit te worden. Laat ik in ieder geval proberen eerst nog als speler wat voor deze club te betekenen. Rechtdoor wandelen gaat weer redelijk. Als ik nu ook de trap nog probleemloos kan nemen, ben ik al weer bijna speelklaar.' Als trainer of als speler, maar Danny Blind komt terug. Na het interview gaat hij door dezelfde deur als zijn collega's op weg naar het trainingszaaltje. Daar kijkt hij als trainer naar de verschuivingen op het veld, niet als een geblesseerde speler. Met het hoofd lijkt Blind bij de toekomst, maar de voeten zijn nog niet uitgewerkt.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 42