aanvoerder, die ooit nog samen met zijn trainer voetbalde, zag de beslissing aankomen. Dat de mededeling in de kleedkamer een zeer emotionele aangelegenheid was, niet in de laatste plaats voor Van Gaal zelf, is volgens Blind ook logisch. 'Van Gaal is nu eenmaal een zeer emotioneel mens. En als je dan weet welke band hij heeft met de spelers, en hoe hij die voelt, dan weet je dat er op zo'n moment heel wat loskomt. Die band is er nog altijd, waarmee in principe de basis nog aanwezig is voor nog meer succes, alleen is er te veel tegenslag op het medische front. Het is jammer voor Ajax dat hij weggaat. Trainers met zijn kwaliteiten zijn dun gezaaid. Er zijn er maar een paar van op de wereld. Hij heeft visie en persoonlijkheid. Ik heb altijd in hem bewonderd dat hij door niets en niemand van zijn visie is af te brengen, zonder dat hij dogmatisch vast probeert te houden aan wat hij eens bedacht heeft. Dat heeft hij in de loop der jaren ook geleerd. In het begin hield hij nog wel vast aan dingen die in zijn ogen niet anders konden. Nu speelt hij meer in op de omstandigheden. Onze voetbalideeën zijn hetzelfde. Ik heb zeven jaar met hem gevoetbald en nu maak ik hem al die jaren als trainer mee. Ik kijk torenhoog op tegen zijn geloof in zichzelf. Hij heeft het vermogen zijn ideeën over te brengen. En daarom geloof ik ook in zijn succes bij een volgende club.' Tijdens de woorden van Blind over zijn trainer, is de laatste druk bezig de uitlooptraining in de zaal te leiden. Terwijl het seizoen nog in volle gang is, wordt er in de wandelgangen druk gespeculeerd over de opvolging. Blind denkt dat het zaak is zo snel mogelijk duidelijkheid te krijgen. Blind: 'Dat was ook de bedoeling van Van Gaal. Daarom heeft hij het al zo vroeg bekendgemaakt. Eigenlijk staat Ajax nu voor een belangrijke keuze. Het gaat erom AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 41