Aankondiging vertrek was wereldnieuws Overpeinzingen van 'een stil figuur' Zijn er stretchers geregeld? Hij komt terug, hoe dan ook 10e jaargang nummer 3 oktober 1996 Ajax Magazine verschijnt acht keer per jaar Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp. Telefoon: 023-563 54 34. Fax: 023-563 30 54. Advertentie-exploitatie: Tema Sport Marketing: Rolf H. van Aller, Erik Jansen, Pascal Jonkman. Produktie en vormgeving: Albert Aandeweg. Abonnementen: U kunt zich telefonisch op Ajax Magazine abonneren. Het telefoonnummer van de Ajax Magazine abonneeservice is 06-8998622 (ca. 0,44 per minuut). Een abonnement op een jaargang van 8 Ajax Magazines kost 60,00. 6 Kroniek 20 Van de voorzitter 22 De visie van Louis van Gaal In Nederland was het voorpagina-nieuws, dat sprak voor zich. Maar de impact van de mededeling was nog vele malen groter. Zelfs CNN nam het bericht op in het over zicht van het wereldnieuws. Al Gore en Jack Kemp in debat, genocide dreigt in Afrika, moeizame onderhandelingen Arafat en Israël, Van Gaal kondigt afscheid aan... Het streelde hem. 34 Danny Blind De Ajax Magazine verzamelband 1996-1997 U kunt de Ajax Magazine verzamelband 1996/1997 telefonisch bestellen. Het telefoonnummer van de Ajax Magazine abonneeservice is 06-8998622 (ca. 0,44 per minuut). De verzamelband kost 29,95 inclusief verzendkosten. Druk: Boekhoven Bosch BV (Roto Smeets Groep), Utrecht. Distributie: Aldipress. Redactie: David Endt, Erol Erdogan, Michel Sleutelberg. Medewerkers aan dit nummer: Pauline Blom, Herman Bosschieter, Raymond Bouwman, Dick van Gangelen, Gabriël van Gastel, Henri Goldsmann, Frans Grootenboer, Ad van Hasselt, Wim Heister kamp, Reina Hemmes, Hans Heus, Marcel van Hoof, Jeroen Kleijne, Joop Leeuwendaal, Krijn van Laar, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, Scato van Opstall, Rik Planting, Michael van Praag, Egbert Jan Riethof, Armand Schreurs, Simone Tacx, Antoine Theunissen, Wanda Tuerlinckx, Klaas Vos, Yvonne Witte, Chris Willemsen. Dolf van Zoest Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst, lithografie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen. Michael van Praag is een denker, geen tobber. 'De muziek is het enige waarin ik me echt kan ontspannen. Dan denk ik nergens meer aan. Niet dat ik dat anders te véél doe: ik ben geen tobber. Slapen kan ik altijd, problemen neem ik niet mee. Dat is een zegen. Nee, ik tob nooit.' 66 Het gedicht 67 Ajax compleet 86 90 96 101 103 106 116 Ajax 2 Mario Melchiot Ajax zaterdag Rosco Viereck Brian Schutz Jeugd De UEFA-invasie Fotografie: Louis van de Vuurst e.a. Aan de negentig minuten voetbal van een Champions-Leaguewedstrijd gaan ruim 72 uur van koortsachtige activiteit vooraf. De UEFA is organisator van het toernooi en stuurt twee dagen voorafgaand aan de wedstrijd een speciaal organisatie-team naar de Arena. Een kijkje in de keuken van de UEFA-invasie. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 De term 'vrije verdediger' is momenteel net iets te letterlijk van toepassing op de Ajax-aanvoerder. 'Ik heb gelukkig weinig ervaring met het terugkomen na een ernstige blessure. Nu sta ik aan het begin van het parcours dat al heel veel spelers vóór mij hebben moeten afleggen. Laten we het maar beschouwen als een verrijking van mijn carrière.' Intussen analyseert Blind met trainersogen de bewe gingen op het veld. Vanaf de tribune. 47 Gastcolumn: Dick van Gangelen 48 Ivan Gabrich 56 Michael van Praag

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 3