Interview Danny Blind komt door Raymond Bouwman Danny Blind kon de trap niet meer op. En aangezien de route van de catacomben naar het veld van de Amsterdam Arena een aantal traptreden kentr was de aanvoerder van Ajax niet meer inzetbaar. De lies was dusdanig in het ongerede geraakt dat een operatie onvermijdelijk was. Was dit het abrupte einde van een loopbaan? Blind zelf dacht eigenlijk van wel; de dokter dacht van nietr en voor een keer wil de vrije verdediger het liefst zijn ongelijk aangetoond zien. De term 'vrije verdediger' is momenteel net iets te letterlijk van toepassing. Volgens de herinnering van Blind zelf stond hij door blessures nog nooit langer dan twee achtereenvolgende wedstrijden aan de kant. 'In '87 kostte een kwetsuur aan mijn meniscus me tien dagen van mijn carrière,' beantwoordt Blind de eerste vraag van het interview, dat plaatsvindt op het moment dat de fitte spelers een voor een het spelershome binnendruppelen om te gaan trainen. Dat zijn er dit seizoen, door omstandigheden, nooit onoverzichtelijk veel. De blessurelijst is de eerste maanden van het seizoen zo lang dat Louis van Gaal, Blinds verlengstuk op de bank, de wedstrijdbespreking tegenwoordig al bijna in zijn geheel aan dokter Piet Bon en fysio Pim van Dord kan overlaten. Blind: 'De eerste drie weken kun je de gedachte nog vasthouden dat de voorgeschreven absolute rust verfrissend werkt. Dan geniet je van de verjaardagen die je kunt bezoeken op de dag zelf. Je kunt afspreken met je vrienden wanneer je daar zin in hebt, je gezin ziet je opeens veel meer dan gewoonlijk. Het is heerlijk als je niet meer zo geprogrammeerd bezig hoeft te zijn, in het begin.' In de normale situatie wordt de sociale kalender van een Ajacied bepaalt door RKC, Roda en de Rangers. Blind is er na A IA X MAC. AZINF NOVEMBER 199fi

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 34