Foto: Louis van de Vuurst en schudt zijn hoofd. Van Gaal: 'Ik houd er nog steeds rekening mee dat het goed gaat komen. Dat moet kunnen, zeker als ik nu weer naar het verloop van al die voorgaande wedstrijden kijk. Het streven is nog steeds het winnen van één prijs. Het zou voor de club en voor het publiek erg vervelend zijn als dat niet zou lukken. En voor mij ook, in mijn laatste seizoen hier.' Gezondheid Het vertrek van Van Gaal is ook op de tribunes het gesprek van de dag. De aankondiging lijkt wel een schokeffect te hebben veroorzaakt. Maar wat later op CNN kwam, ging bij Ajax min of meer tussen neus en lippen door. Het wekt bevreemding dat een zo gewichtige mededeling niet gepland stond in het gesprek met Van Praag en Van Os, dat over andere zaken ging. Je zou verwachten dat zoiets belangrijks in een speciaal daarvoor gearrangeerd gesprek ter sprake zou komen, zeker als je, zoals Van Gaal, al zo lang weet hoe je beslissing luidt. Van Gaal: 'Dat kan inderdaad raar overkomen. Maar alle betrokkenen wisten dat het eraan zat te komen. Ik zat nu in een gesprek met de penningmeester en de voorzitter. Het gezelschap was zwaar genoeg om het erover te hebben. Toen het gesprek evolueerde naar een gesprek over de toekomst, leek het me onzin om de beslissing nog niet kenbaar te maken. Ik moet wel zeggen dat ik tot op dat moment twijfels had. Niet over wat ik wilde. Dat was al een paar jaar duidelijk. Maar wel over het feit dat het nu zo slecht gaat. Zo wil je geen afscheid nemen. Dat het moment daar is om te vertrekken stond voor mij als een paal boven water. Ik ben toe aan iets anders. Ik ben er klaar voor. De twijfels hebben meer betrekking op de club. Ik wil Ajax wel in blakende gezondheid achterlaten. Zelfs op het moment waarop ik aan Van Praag en Van Os mijn beslissing kenbaar maakte, voelde ik die twijfel.' Dus als het bestuur, in casu Van Praag en Van Os, zich niet zo terughoudend had opgesteld en jouw besluit had aangevochten, was er wellicht nog een kans geweest datje toch nog zou blijven? Van Gaal: 'Nee, ze kennen me inmiddels. Het had geen zin te proberen me opnieuw van gedachten te laten veranderen.' Dat is twee keer hiervoor anders wel gelukt. Waarom geen derde keer? Van Gaal: 'Omdat toen de reden om aan te blijven voor het grootste deel ook buiten Ajax lag. Mijn dochters waren toen nog te jong om ze hier achter te laten. Inmiddels is die situatie veranderd. Ajax is nog steeds een fantastische club. Het bestuur, de spelers, de staf, alles is even fantastisch. AIAV MAT. A 7 1 M F NOV/FMRFR 1QQ£

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 27