Foto's: Louis van de Vuurst gekwantificeerd kunnen we zien in hoeverre we tot een herindeling van het stadion kunnen komen. Een mega-operatie, maar het moet wel gebeuren. Bewijs van waardering Het voltallige bestuur is door de ledenraad tot erelid van onze vereniging benoemd. Het is de allerhoogste onderscheiding die Ajax ken en u kunt zich voorstellen hoe trots we hierop zijn. Dit grote bewijs van waardering is een extra stimulans om op dezelfde voet verder te gaan. Vermeldenswaard is ook de prachtige terracotta-buste van Ajax die Rolf Leeser die avond aan de club cadeau heeft gegeven. Een werkelijk schitterend kunstwerk, dat binnenkort een prominente plaats in de Arena zal krijgen. Namens ons allen heel hartelijk dank, Rolf. Sport7 is inmiddels van de Amsterdamse kabel. Het is toch schandalig dat de Amsterdammers straks de traditionals van Ajax tegen PSV en Feyenoord niet rechtstreeks op de buis zullen kunnen volgen!? Ajax was onder meer tegen de komst van die zender omdat geen garantie kon worden gegeven voor de dekking op de diverse kabelnetten. Helaas krijgen we nu gelijk. Dat geldt ook voor het feit dat er niet genoeg decoders voorhanden blijken te zijn. Je zal nu dan ook maar het verantwoordelijke sectiebestuurslid zijn dat indertijd met kennis van zaken wist op te merken dat het fabriceren van decoders gemakkelijker is dan het maken van Coca-Colaflesjes. Ik zou me dood generen want ik zou na dit echec en na die woorden natuurlijk nooit meer serieus genomen kunnen worden. Onverwacht, maar niet minder welkom was de steun van bondsarts Frits Kessel, die onlangs in een artikel in Voetbal International waarschuwde voor overbelasting van spelers en de daaruit voortvloeiende blessures. Daar weten wij inmiddels alles van. Zijn pleidooi voor een kleiner aantal clubs in de PTT Telecompetitie ligt in lijn met hetgeen wij, vanuit een ander gezichtspunt overigens, al jaren bepleiten. De UEFA deed in dezen inmiddels ook al een uitspraak, maar nu de bondsarts zelf ook in deze richting denkt, kunnen de clubs en de KNVB hun ogen toch niet langer blijven sluiten zou ik denken. Maar ja, in voetballand blijf ik me verbazen. Michael van Praag voorzitter AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 21

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 21