Als Louis von Coal, technisch directeur van Ajax, het voor het zeggen zou hebben zou hij onmiddellijk enkele moderne technieken toepassen in het voetbal. Algemeen Dagblad 30 oktober Naar alle waarschijnlijkheid zal er niet in de profielschets voor de opvolger van Van Gaal staan wat verreweg het belangrijkste is: sex-appeal. Ja, Van Gaal heeft sex- appeal. Jan Mulder in de Volkskrant van 19 oktober De klasse van een topcoach laat zich voelen op de persconferentie. In het zwijgen en het onlogische spreken, als de hoeder van de vakgeheimen en de verdediger van een verkeerde strategie. Jan Mulder in de Volkskrant van 19 oktober Waar merk je het dan aan bij Louis van Gaal? Ik weet het niet, maar het is er. Als bewijsvoering zou kunnen gelden dat het iets is dat haaks staat op trainer Westerhof van FC Groningen.' Jan Mulder in de Volkskrant van 19 oktober Cruijff is de enige toptrainer zonder sex-appeal die het met zijn zelfgeschreven theorielessen rooit. Jan Mulder in de Volkskrant van 19 oktober Zag U Cruijff ook op televisie openlijk solliciteren naar de trainersfunctie? Hij moet alleen nog wel even de namen van de spelers uit zijn hoofd leren. Babangida werd bij Johan opeens Babawiwa. Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 19 oktober Edgar Davids aangeklaagd: ook niet echt een verrassing. Niet dat ik hem met Gazza wil vergelijken, maar wie een met metaal versierde handschoen draagt, gaat een handgemeen niet uit de weg. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 19 oktober Slaag en sodomie zijn weer een rage aan het worden in het voetbal en volgens mij komt dat door al die luxe massagraven als de Arena. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 19 oktober Herman Hugo Tijdens de eindronden van het Europees Kampioenschap voetbal in Engeland benaderde een televisieploeg van de Noorse omroep de heer P. Gascoigne met het vriendelijk verzoek zich in een korte boodschap tot het Noorse volk te richten. Wilde Paul dat wel? "Yes," antwoordde deze merkwaardige man. En hij voegde eraan toe: "Fuck You." Kijk, dat zijn nog eens interviews. (...)De vraag is nu: hoe komt het toch, dat de geniaalste voetballers qua gedrag buiten het veld voornamelijk uitblinken door onbetrouwbaarheid? Hebben wij dat ooit meegemaakt met sterren uit het verleden? Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 22 oktober Geachte meneer Kuiphof, zou het misschien zo kunnen zijn dat grote voetballers vroeger helden waren die werden ontzien door de media? Meneer Kuiphof: klinkt fuck you (Gascoigne) niet oneindig veel oprechter dan al die grijze muizen van tegenwoordig die zeggen dat ze alleen dankzij het collectief in staat zijn om doelpunten te maken? Hugo Borst in het Algemeen Dagblad van 25 oktober Nee, beste Hugo, de helden van vroeger werden niet gespaard door de media. Zij hadden er ook last van. Maar velen konden er beter tegen. Net als u heb ik ook een hekel aan die grijze muizen, maar als ik er Gascoigne's voor terugkrijg, dan pas ik. Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 29 oktober Wellicht een mooie spreuk die in de kleedkamer van Ajax kan worden opgehangen: 'Er is een tijd van komen en een tijd Van Gaal'. Bert Nederlof in Voetbal International van 23 oktober Meisjes werden prompt verliefd, jongens willen Dani zijn en ouders vernoemen hun kinderen naar hem. En dat na één wedstrijd. De behoefte aan een nieuwe, wispelturige ster, zo eentje die ondanks al zijn beperkingen door Cruijff altijd zou worden opgesteld vanwege zijn onvoorspelbaarheid, is kennelijk groot. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 2 november Niet omdat Cruijff de Portugees heeft geprezen of om het vakmanschap van Van Gaal in twijfel te trekken, maar omdat ook journalisten liefhebbers zijn en wispelturige linksbenige voetballers waarderen, werden bij het besluit veel kanttekeningen geplaatst. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 2 november 'Louis van Gaal heeft hem ook aanbevolen bij onze voorzitter. Hij zei: "Jol zou volgens mij perfect bij jullie passen, maar dat gold destijds ook voor mezelf en desondanks hebben jullie mij niet genomen.'" Bestuurslid technische zaken en huisbankier Nol Hendriks van Roda JC in Voetbal International van 6 november Maar dan lees je in de krant: Van der Lem volgt Van Gaal als dochter het goed vindt. Eerst denk je nog aan een hockeytrainer, maar nee, het gaat om de enige echte Gerard van der Lem. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 19 oktober 'Laatst stond er in een blad - ik weet niet meer welk blad - bij een groot interview met mij een foto van Kiki. Dat vind ik zo stom, zo hinderlijk ook. Maar het gaat mij te ver om daar mijn haar voor te verven.' Nordin Wnoter in Voethal International van 6 november i 218 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 218