Herindeling stadion wordt mega-operatie Van de voorzitter De wens van vele F-siders om dichter bij elkaar te zitten kan ik goed begrijpen. Sterker nog, ik ben gedurende de gehele tweede helft van Ajax - Glasgow Rangers op het vak geweest en ik heb zelf kunnen constateren dat men te zeer verspreid zit en het daardoor minder gezellig is dan voorheen. De F-side fungeert dikwijls als twaalfde man en is vaak de aanjager voor het hele stadion om achter het elftal te gaan staan. Natuurlijk willen we de oude situatie herstellen, dat is geen punt van discussie. Maar de manier waarop de F-side met ons in gesprek is geraakt blijft onacceptabel. Alle betrokkenen weten mij te bereiken, want ze hebben mijn telefoonnummers. Als men mij gewoon opbelt dan maak ik een afspraak, zo gemakkelijk gaat dat. Waarom dan een spandoek? Waarom dan een bestorming van de ABN AMRO-lounge? Waarom voortdurend negatieve verhalen in de pers als zou Ajax niet bereid zijn om iets te doen, terwijl we al lang met elkaar in gesprek waren? Waarom moest er nou zo nodig onrust gekweekt worden? Na al die jaren van goede contacten was dit voor mij wel een erg grote teleurstelling en het komt mijn bereidheid iets te doen niet ten goede. Ik hecht eraan om hier nog eens heel duidelijk te verklaren, dat de F-side niet opzettelijk is verspreid. Iedereen heeft indertijd een brochure thuis gestuurd gekregen waar heel duidelijk in te lezen was in welk vak men in de Arena zou komen te zitten. Als de F-side geen nieuwe vriendjes had aangemeld (iedere seizoenkaarthouder mocht maximaal vijf nieuwe kaarthouders aanmelden) was men één op één verhuisd en had men nu naast elkaar in het hetzelfde vak gezeten. Zo simpel is dat. Door alle nieuwe aanmeldingen, die bovendien nog aangeniet waren, zit men nu wel naast degenen die men geïntroduceerd heeft, maar logischerwijs wat verder verwijderd van zijn oude F- side-vriend. Gaande de rit hebben wij zelfs nog groepen die wel in een geheel ander vak terecht waren gekomen, alsnog bij elkaar en tot ieders tevredenheid in het Zuid-vak kunnen plaatsen, dus men kan eenvoudigweg niet zeggen dat wij dit opzettelijk gedaan hebben. De F-side moet zeker bij elkaar terug, maar een en ander houdt wel in dat andere mensen dan zouden moeten 'verhuizen'. Dat geldt overigens ook voor de vriendjes die door de F-side zelf zijn geïntroduceerd! Voor ons is iedere seizoenkaarthouder echter gelijk en we zullen dan ook iedereen middels een enquête enkele vragen stellen teneinde te kunnen vaststellen in hoeverre men (andere) wensen heeft, waarbij natuurlijk wel rekening wordt gehouden met het aantal jaren dat men al een seizoenkaart heeft. Bovendien hebben de certificaathouders hun specifieke rechten en die rechten worden uiteraard volledig gerespecteerd. Als alles is AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 20