Er zijn groepen die gaan golfen, anderen genieten van een rondleiding door de pittoresk gelegen whiskydistilleerderij van Glengoyne. beschikbaar voor seizoenkaarthouders en leden van de Supportersvereniging. Bij overintekening geldt een voorrangsregeling op basis van het aantal eerder bezochte buitenlandse wedstrijden. Van Liemt: 'De finale in Wenen leverde een hausse van zestigduizend aanmeldingen op voor de vijftienduizend beschikbare kaarten. Sindsdien hebben we die criteria ingesteld en werken we met een boekingsperiode. Maar over het algemeen kunnen we aan de vraag voldoen. De afgelopen twee jaar zijn maar drie wedstrijden uitverkocht geweest, de twee finales en Dortmund-uit.' Intuïtie Het is voor de reisorganisatie niet steeds even gemakkelijk om de belangstel ling voor een wedstrijd in te schatten, terwijl enige duidelijkheid daarover in een betrekkelijk vroeg stadium gewenst is in verband met de prijsopgaven in de mailing. Roever gaat af op een in de loop der jaren steeds verfijnder geworden Intuïtie. Van Liemt: 'De belangstelling hangt van een aantal factoren af. Ten eerste het belang van de wedstrijd. Ten tweede speelt een rol of de supporters ergens al eens geweest zijn. Voor Auxerre was beduidend minder belangstelling, ook omdat de herinnering aan de vorige keer dat Ajax er in Europees verband speelde, natuurlijk niet al te goed is. En tenslotte zijn de naam en faam van de tegenstander en het stadion waar gespeeld wordt, factoren die meetellen. Voor Milan-uit hadden we bijvoorbeeld 2.500 boeking en. Vervolgens werd de wedstrijd verplaatst naar Triest en konden we 1.200 annuleringen noteren. Naar de halve finale in Athene gingen we vorig jaar met niet meer dan driehonderd man. Driehonderd, voor een halve finale! Maar Ajax had thuis met 0- 1 verloren, dus vallen er mensen af die het niet meer zien zitten, én er zijn er die hun geld bewaren voor het geval Ajax de finale wel haalt. Een reisorganisatie moet zich flexibel opstellen. Je bent bij voetbalreizen nu eenmaal afhankelijk van afgelastingen, verplaatsingen, allerlei UEFA-beslissingen, resultaten van eerdere wedstrijden. Elke wedstrijd is anders. De stad, het stadion, de reglementen, de plaatselijke autoriteiten, alles is steeds weer anders. Dat betekent dat je constant weer op nul moet beginnen. Maar we gaan altijd, zelfs als de belangstelling gering is. Bij een finale wil iedereen wel supporters vervoeren, dan is er geen risico. Roever beschouwt het als een plicht om altijd te gaan. Orty|e vaste klanten van dienst te zijn. Voor dertig man kun je geen vliegtuig met honderdvijftig stoelen laten vliegen, maar dan proberen we een andere oplossing te vinden.' Wastrommels Het loopt tegen vijven plaatselijke tijd (een uur vroeger dan in Nederland) als Ajax arriveert bij hotel Gleddoch House in Langbank, op ongeveer twintig minuten rijden van Glasgow. Zo ongeveer het enige wat Roever niet regelt voor Ajax is de spelersbus en de bagagewagen waar ter plekke mee gereisd wordt. Wel zoekt Roever voor Ajax een geschikt hotel. Van Liemt: 'Het moet aan nogal wat criteria voldoen. Frisse lucht en een rustige ligging zijn heel belangrijk, daarom zoeken we altijd iets buiten de stad. Luxe komt niet op de eerste plaats. Liever een wat intiemer hotel, waar de spelers allemaal op één verdieping kunnen worden gehuisvest. Verder letten we op de lengte van de bedden, de hardheid van de matrassen, zelfs op de dikte van de gordijnen, want er moet 's middags gerust kunnen worden. En er moet een trainingsveld in de buurt zijn.' Tegen de tijd dat de spelers in Gleddoch House aan tafel gaan, begint op de Toekomst in Amsterdam een wedstrijd van het tweede tegen de reserves van PSV. De wedstrijd eindigt in een 3-3 gelijkspel. Dani scoort tweemaal. In de loop van de volgende dag, dinsdag, komt Gerard van der Lem in het hotel aan. In zijn gezelschap bevindt zich de alsnog opgeroepen aanvoerder van het tweede, Dave van den Bergh. Dinsdag is voor Roever een dag van aankomsten en excursies. In de ochtend landen de deelnemers aan het driedaagse bezoek aan Schotland. Er zijn groepen die gaan golfen, anderen genieten van een rondleiding door de pittoresk gelegen whiskydistilleerderij van Glengoyne, een half uur rijden van Glasgow bij het dorp Dumgovne. én van de zeventien jaar oude single malt die daar op traditionele wijze gestookt wordt. 's Avonds werken de spelers in het Ibrox- stadion een afsluitende training af, die door Winston Bogarde voortijdig verlaten wordt vanwege een knieblessure waar hij al weken last van heeft. Frank de Boer acht de kans dat hij kan spelen vijftig procent. De aanvoerder heeft last van een liesblessure. Babangida en Overmans, de twee andere geblesseerden, trainen voluit mee en zijn voldoende fit. Door de personele problemen in de defensie zal Mario Melchiot voor de tweede maal in de Champions League deel uitmaken van het Ajax-elftal. De aanwezige verslaggever van de Volkskrant meldt zijn krant dat Louis van Gaal overweegt ook Menno Willems, verdediger van Ajax 2, naar Glasgow te laten komen. Later op de avond wordt Ronald van Liemt vanuit Gleddock House gebeld met de vraag of hij ervoor kan fc- AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 191