Daniël da Cruz Carvalho, luisterend naar de naam 'Dani' en spelend met 'Carvalho' op de rug, scoorde tegen Glasgow Rangers (4-1) de twee eerste Ajax-doelpunten. deden de Arena bijna ontploffen. Na rust voerden Babangida en Nordin Wooter de score op tot 4-1 tegen inmiddels tien Schotten omdat Paul Gascoigne vanwege natrappen het veld al in de eerste helft had verlaten. Maar niet alleen Dani speelde goed. Het hele team kende periodes die het publiek terugvoerden naar vroegere tijden. Belangrijk omdat nu misschien de weg terug echt gevonden zou zijn en de prestaties in de vaderlandse competitie nu ook beter zouden worden. Maar dan moet je niet Volendam op bezoek krijgen, want daar heeft Ajax altijd wat mee. Aan de Dijk in Volendam wordt al zelden gewonnen, in Amsterdam heeft Ajax het ook altijd lastig en niemand is nog die trieste 1-0 nederlaag in het Olympisch stadion van enige jaren terug vergeten. Ajax 85 minuten in de aanval, Volendam met elf man voor het doel, een kansje en scoren. Dat was toen en het leek er nu weer verdacht veel op. Ajax kreeg genoeg kansen om het niet zo ver te laten komen maar het scoren wilde weer maar niet lukken. Het kwam zelfs weer op achterstand door die ene kans waar Volendam meestal genoeg aan heeft en dus werd het weer optornen tegen een nog dichtere defensie, waarin gelukkig een gaatje werd gevonden door de goed ingevallen Patrick Kluivert, die niet alleen Babangida alleen voor de keeper zette - helaas zonder resultaat - maar de bal ook precies op het hoofd van Winston Bogarde mikte waardoor deze kort voor tijd de gelijkmaker kon inkoppen. Maar tevreden kon niemand zijn geweest behalve dan de Wijdbroeken zelf, die voor een puntje kwamen en dat ook kregen. Volgens statistici van de Volkskrant was het doelpunt van Bogarde de 3500ste goal in competitieverband in de eredivisie van Ajax. Loek den Edel scoorde de eerste treffer op 2 september 1956, Gerrie Winston Bogarde bracht tegen FC Volendam Ajax' 3500ste competitiedoelpunt sinds de invoering van het betaalde voetbal op zijn naam. Foto's: Louis van de Vuurst Mühren op 22 oktober 1968 de duizendste goal, Karei Bonsink noteerde op 10 februari 1980 nummer 2000 en Marciano Vink viel de eer te beurt op 24 maart 1991 de drieduizend goals vol te maken. Met elf goals na elf wedstrijden zal het aantal doelpunten dit jaar vermoedelijk niet spectaculair toenemen maar met een beetje geduld zal dat in de loop der tijden wel weer goed komen. 18 V» IA* MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 18