Na de reisbescheiden bij de Roever medewerkers opgehaald te hebben checken de supporters in bij Martinair, om vervolgens achter de douane te gaan winkelen. van de selectie verzamelt de pers zich in de perskamer, waar precies om half één vice- voorzitter André Kraan de dames en heren van de media welkom heet. Kraan deelt mee dat ongeveer elfhonderd supporters zullen meereizen naar Schotland, de meesten met de dagvlucht, en nodigt de mediavertegenwoordigers uit voor de traditionéle persborrel de volgende avond in Glasgow, om vervolgens het woord te geven aan Louis van Gaal. Die verbaast vriend en vijand met de mededeling dat hij Dani, de held van de thuiswedstrijd tegen Glasgow Rangers twee weken eerder, niet meeneemt naar Schotland. 'Dani gaat niet mee omdat anderen momenteel beter zijn. Tegen Glasgow was hij goed in balbezit, maar niet goed bij balverlies.' Direct na de persconferentie beginnen journalisten hun redacties te bellen en wordt Van Gaal voor de ene na de andere televisiecamera gevraagd om hetzelfde verhaal nogmaals af te steken. In het spelershome geven de spelers, in driedelig Ajax-pak en met natte haren, interviews terwijl ze broodjes eten en soep lepelen. Om half drie vertrekt de spelersbus van het Arena-dek richting Schiphol. Een éénmansvertegenwoordiging van Roever Reizen bevindt zich op dat moment al lang en breed op de plaats van bestemming. Ronald van Liemt is bij Roever Reizen projectleider van de Ajax- reizen. Zijn collega Monique Lüykx, manager van de afdeling groeps-, incentive- en sportreizen, doet hetzelfde bij wedstrijden van het Neder lands elftal, die ook in het pakket van het reisbureau zitten. Roever sponsort naast Ajax ook de KNVB en een aantal kleinere sportbonden en -clubs. Van Liemt is daags tevoren naar Glasgow afgereisd. Bij aankomst in het hotel heeft hij direct contact opgenomen met de agent ter plekke om de laatste details door te nemen en waar nodig noodgrepen toe te kunnen passen. Dat blijkt niet nodig, het ziet ernaar uit dat alles volgens plan geregeld is. Profijt In de weken voorafgaand aan de wedstrijd heeft Ronald van Liemt tweemaal de Schotse hoofdstad bezocht. Het enige wat hij niet gezien heeft is de tegenstander (dat deel van de voorbereiding laat Roever maar liever aan de technische staf van Ajax over), maar wél alle uithoeken en de wijde omgeving van hun stadion, het imposante, pas verbouwde Ibrox Park. En tientallen hotels en restaurants. En tal van bestemmingen voor excursies, alsmede het centrum van de stad en de mogelijk heden om daarvandaan per openbaar vervoer naar het stadion te komen. Ajax was nog niet eerder in Glasgow voor een Champions-Leaguewedstrijd, maar met het Nederlands elftal was Roever er wel al. Dat scheelt, helemaal onontgonnen is het terrein niet, al gelden er iedere keer weer andere regels waar rekening mee gehouden moet worden en zijn de omstandigheden steeds anders. De opgedane ervaring en en eerder verkregen informatie vergemakkelijken in ieder geval het in goede banen leiden van het project. Het is een profijt dat voortvloeit uit de dubbele sponsoring en de organisatie van de reizen van zowel Ajax als het Nederlands elftal. Van Liemt heeft gesprekken gevoerd met de politie en de veiligheidsmensen van het fc- AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 189