Reizen Ajax achterna Sponsor door /Michel Sleutelberg Foto's Louis van de Vuurst Zeker nu het allemaal wat moeizamer gaat, is duidelijk dat er nogal wat komt kijken bij het succesvol zijn op het hoogste Europese niveau. Evenmin een gemakkelijke opgave is het om bij de buitenlandse uitwedstrijden de veelkoppige aanhang goed en wel heen en weer te brengen naar telkens weer andere stadions in telkens weer andere steden. Voor het eerste is Louis van Gaal verantwoordelijk, voor het laatste Roever Reizen, de sponsor van Ajax die de buitenlandse reizen organiseert. Roever is al actief voor Ajax sinds 1984. Sterker, Ajax stond aan de wieg van het bedrijf, dat werd opgericht door Arend de Roever, die ervaring opdeed met de sponsoring van Ajax bij Neckermann. Toen hij in 1984 zijn eigen weg insloeg in de reiswereld, nam zijn Amstelveense éénmanszaakje het Ajax-sponsorschap van de reisgigant over. Ajax kwam in die jaren in de Europese toernooien steeds niet verder dan de eerste of de tweede ronde, maar dat veranderde in het seizoen 1986- 1987, dat werd afgesloten met de winst van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Dat was ook voor Roever een topjaar, met reizen naar Turkije (Bursaspor), Griekenland (Olympiakos Piraeus), Zweden (Malmö FF), Spanje (Real Zaragoza) en weer Griekenland voor de finale tegen Lokomotive Leipzig in Athene. Inmiddels is er in Nederland geen reisbureau dat zoveel ervaring heeft met het vliegen van duizenden mensen tegelijk naar één bestemming als Roever Reizen. Die naam is nieuw. Reisbureau Roever - zoals de naam tot dit jaar luidde - was zoveel meer gaan doen dan vakantiereizen, dat een naamswijziging gepast was. Roever Reizen verzorgt niet slechts vakantiereizen (via het reisbureau in Amstelveen) maar ook (via het kantoor in de pal naast de Arena gelegen Dreeftoren in Amsterdam Zuidoost) zaken-, incentive-, beurs-, groeps- en natuurlijk sportreizen. Niet alleen Ajax en het Nederlands elftal zijn bijzondere klanten. Daartoe mag zeker ook het Koninklijk Concertgebouw orkest gerekend worden, dat op het gebied van logistieke dienstverlening een heel grote klant is. Het orkest reist al snel met honderdveertig man en sleept vaak voor tienduizend kilo aan instrumenten en podia mee op toernees over de hele wereld. Elfhonderd supporters Op maandag 28 oktober wordt bij Ajax de gebruikelijke persconferentie gehouden voorafgaand aan het vertrek naar het trainingskamp voor een Champions- Leaguewedstrijd. Na de ochtendtraining fc- AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 187

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 187