Wooter even een gebedje. Dan sluit ik mijn ogen even en dan sluit ik me even af. Een kruisje slaan voor de wedstrijd doe ik niet. Vroeger ging ik veel vaker naar de kerk, maar nu spelen we natuurlijk steeds op zondag dus dan schiet het er bij in. Maar ik lees wel elke dag een stukje in de bijbel. Meestal bid ik voor mezelf en voor de mensen die direct om me heen zijn. Op mijn auto heeft mijn moeder twee symbolen geplakt, twee vissen, die laten zien dat ik een christen ben. Ik heb wel het gevoel dat het me een beetje beschermt.' Kleur 'De kleurencombinatie zwart-geel vind ik het allermooist. Ik vind het moeilijk te zeggen waarom. De kleuren apart doen me niet veel, maar bij elkaar vind ik het prachtig. Ik woon sinds kort niet meer bij mijn moeder, en ik heb met mijn vriendin het huis ook een beetje zwart-geel ingericht. Mijn kamer is bijvoorbeeld zwart, de woonkamer wat lichter met geel. Maar dus gewoon omdat ik dat mooi vind, er zijn verder geen redenen voor dat het juist deze kleuren zijn.' Uiterlijk 'Ik draag geen zwart-gele kleren, ondanks dat het mijn lievelingskleuren zijn. Ik geef niet al te veel geld aan kleren uit, wat dat betreft ben ik niet echt een "spender". Maar je moet er natuurlijk wel goed uitzien. Er staan ook geen honderd paar schoenen in mijn kast. Sportschoenen krijg ik trouwens altijd van mijn sponsor, dus daar geef ik sowieso geen geld aan uit. Sieraden zijn wat belangrijker voor me. Ik draag altijd een gouden kruis en een paar ringen. Dat kruis is voor mij erg belangrijk, die ringen zijn gewoon mooi. Die houd ik ook om tijdens het voetballen, maar dat kruis doe ik af.' Droom 'Mijn droom is dat ik echt goed ga doorbreken om daarna uit te komen voor een mooie club. Ik weet dat ik dat in me heb, maar het is moeilijk om een constante lijn vast te houden met achter elkaar goede prestaties.' Vorm 'Zoals ik al zei vind ik het moeilijk om echt constant te spelen. In het begin, toen ik steeds in de spits stond, had ik het idee dat alles lukte. Iedereen mocht me steeds inspelen, of het nou hoog of laag was dat maakte niet uit. Daar probeer ik nu weer naar toe te werken, maar dat is nu moeilijker omdat ik vaak op een andere positie sta. Dat is op zich niet erg, het belangrijkste is dat ik speel. En omdat ik op veel plekken kan staan, heb ik nu al veel kunnen spelen.' Karakter 'Mijn slechtste eigenschap is dat ik heel slecht tegen mijn verlies kan, als we verliezen of ik speel slecht lig ik daar soms lang van wakker, dat zou ik gemakkelijker naast me neer moeten leggen. Het goede aan mij is, denk ik, dat ik veel rekening houd met andere mensen. Bewust en onbewust. Ik denk dat ik geen probleem-persoon ben, ik ben zeker geen 'kwaaie'. Vroeger op school was het wel slecht met mij. Altijd veel lol en weinig leren. Tot grote ergernis van mijn moeder.' Toekomst 'Vind ik nu moeilijk om te zeggen, dat kan ik misschien pas echt over een jaar of vijf. Trainer? Best leuk, maar dan alleen van jonge talentjes, niet van senioren-elftallen. Ik zie mezelf nog niet met een lange regenjas langs de kant van het veld staan. Een beetje 'handelen' lijkt me ook leuk. Dingen inkopen en weer doorverkopen. Ik zou nu best bijvoorbeeld een oud autootje willen kopen, dat laten maken om daarna met winst door te verkopen. Ik zie mezelf niet in een net pak, desnoods moet het in joggingpak, het moet wel een beetje relaxed zijn.' Clubliefde 'Ik denk wel dat die nog bestaat, bij mij in ieder geval wel. Ik kon in het begin kiezen tussen Ajax en PSV, maar dat was voor mij niet moeilijk. Ik ken niet anders, ik kan het me niet voorstellen dat ik nu ineens bij een andere club zou gaan spelen. De trainer wil me trouwens niet eens laten gaan en dat bevalt me uitstekend. Ik ga als ik vrij ben en niet hoef te spelen ook vaak naar het tweede kijken. Het is leuk om te zien hoe andere jongens zich ontwikkelen. En daar praten we dan ook over met elkaar.' Almere 'Daar ben ik opgegroeid en daar woon ik nog steeds. Ik heb er met mijn vriendin onlangs een huis gekocht en dat bevalt prima. We hebben ook wel in Diemen gekeken, maar ik denk dat Almere het beste voor me is. We hebben daar in ieder geval geen gezeur met parkeren, dat scheelt al een hele hoop!' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 183