Onder de gebruikelijke grote publieke belangstelling werkte de Ajax-selectie tijdens het trainingskamp voorafgaand aan Ajax - Glasgow Rangers de training op het strand van Egmond af. Foto's: Louis van de Vuurst igde Louis van Gaal tijdens een speciaal belegde persconferentie zijn vertrek aan. De directeur betaald voetbal verlaat 'de mooiste club van de wereld' aan het eind van dit seizoen om zijn vleugels uit te slaan naar het buitenland. staat van dienst. Gelukkig duurt het afscheid nog even en kan Ajax zich de komende maanden gaan buigen over de opvolging. Iedereen weet al in een vroeg stadium waar men aan toe is zodat rustig kan worden gekomen tot een weloverwogen beslissing. 'Zo zouden voetballers dat ook moeten doen, in plaats van te wachten tot het laatste moment,' zei Van Gaal. Natuurlijk staken de speculaties omtrent zijn opvolger onmiddellijk de kop op, maar Ajax neemt de tijd om de juiste beslissing te nemen. Voor de competitie ontmoette Ajax vervolgens FC Utrecht in de Galgenwaard waar het elftal het volgens verwachting niet eenvoudig zou hebben. Agressieve tegenstanders maakten het Ajax al eerder moeilijk en ook FC Utrecht zag z'n kans schoon. Weer kwam Ajax eerst op achterstand uit een prima genomen vrije trap om kort voor rust door Wooter de gelijkmaker in te tikken. Daar bleef het bij in een wel spannende maar niet beste wedstrijd met voor Ajax zoals gebruikelijk enige kansen, die echter onbenut bleven. Het vierde gelijke spel was een feit. Met de vier gewonnen en twee verloren wedstrijden resulteerde dat in een zesde plaats op de ranglijst met 16 punten en een doelsaldo van 10-7. Inmiddels was de blessurelij st enigszins verkort. De meeste spelers waren op de weg terug, behalve Danny Blind, Peter Hoekstra en jari Litmanen. Het is sneu dat de Ajax-aanvoerder in zijn laatste seizoen dusdanig geblesseerd raakte aan de lies dat hij zich uiteindelijk moest laten opereren, 'ook om later nog een balletje met mijn zoon te kunnen trappen'. Volgens Ajax' arts Piet Bon komt hij wel weer aan spelen toen. Peter Hoekstra ging onder het mes met zijn rechterknie. Ook dat herstel zal even op zich laten wachten. De onwillige achillespees van lari Litmanen had eveneens z'n tijd nodig voor herstel. Voetbal en schoonheid Soms kan een ommezwaai ten goede zo maar uit de lucht vallen en alles leek in die richting te gaan bij de Champions- Leaguewedstrijd tegen Glasgow Rangers op 16 oktober in de Arena. Eén speler maakt nog geen zomer maar misschien wel een vroege lente in het moeilijk draaiende elftal. Voor de eerste keer liet Louis van Gaal de 19-jarige Dani opdraven in het keurkorps van Ajax. De Portugees greep onmiddellijk zijn kans om het publiek aan zich te binden. Had hij de vrouwelijke fans al lang aan zijn zijde zonder dat hij nog een bal had getrapt, die avond sloeg ook de vonk over naar de mensen die voor het voetbal kwamen en minder voor het uiterlijk. Twee goals met het hoofd en een knal op de lat ('dat was geen goede trap, anders zou de bal in het doel zijn gegaan') AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 17

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 17