De gehele familie is altijd actief bij de carrière van Peter betrokken geweest. 'Helemaal links op de foto staat mijn moeder. Toen ik nog bij ACV speelde ging ze overal mee heen. Ze werkte ook in de kantine van de club. Mijn vader en moeder gingen ook altijd mee naar de wedstrijden. Nu is het ook nog zo dat als we met Ajax thuis spelen, ze op en neer rijden van Assen naar Amsterdam. Mijn zusje vindt het helemaal prachtig. Die heeft op haar kamer posters van Patrick en Jari hangen.' Ajax kwam voor mij als een geschenk uit de hemel. Ik was bij PSV niet zeker van een vaste basisplaats, mede door het systeem dat PSV speelt. Het systeem van Ajax biedt mij als linkerspits gewoon meer mogelijkheden. Ik heb ook echt het idee dat ik iets kan laten zien bij Ajax. Daarom ook baal ik des te meer van de blessure die ik op dit moment heb, maar ik kom terug. Ik wil Ajax en de fans laten zien wie Peter Hoekstra is. Gelukkig heb ik daar nog zes jaar de tijd voor.' Nog een vakantiekiekje. 'Ik was altijd heel erg actief in de vakantie. Mijn broer en ik deden altijd overal aan mee. Je kon lamelijk met die spelletjes ook allerlei ledailles of diploma's krijgen en die wilden we zoveel veel mogelijk linnen. Ik vond de vakanties met e familie altijd erg fijn. Zo fijn, dat ik aan het einde van de vakantie bijna niet meer te genieten was, want dan wist ik dat als we thuis waren, ik weer naar iet internaat moest en dat vond ik De leerschool bij PSV. 'Pff, je kunt wel zeggen dat het hard werken was. Soms moesten we drie keer per dag trainen. In mijn beginperiode had ik het er moeilijk mee om zo ver van mijn familie te zijn. Ik zag ze de hele week niet. Zaterdags na de wedstrijd ging ik dan meestal met de trein van Eindhoven naar Assen en dan zondags weer terug. En iedere avond om kwart over tien moest je in bed liggen. Deze foto is van mijn eerste jaar, de kleurenfoto ernaast van mijn laatste.' Op de zwart-wit foto is nog een ander voetbaldier te herkennen. 'Ja, Huub Stevens. Ik heb bij PSV veel van hem geleerd. Hij hield van buitenspelers. Je kreeg veel individuele aandacht van Stevens. Maar ook bij hem leerde je al vroeg wat discipline was. Zo hadden we wel eens een wedstrijd in Zwolle, maar als ik dan gelijk na de wedstrijd door wilde reizen naar Assen, omdat dat vlakbij Zwolle ligt, mocht dat niet. Stevens zei dan a'tijd dat gebeurt later ook als je in het eerste zit, dan reist de gehele groep samen terug, dus ook nu. Op zich had hij wel gelijk natuurlijk, maar op die leeftijd was het misschien wat overdreven.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 167