Duizend leden van de WON luisteren aandachtig toe als Louis van Gaal hen toespreekt. De trainers woonden een demonstratietraining van Ajax 1 bij op de Toekomst. Foto: Louis van de Vuurst elftal, spelers die van een blessure terugkomen, het heeft er allemaal mee te maken en het zal nog even duren. Geduld dus maar. Het is niet anders. Het team heeft de tijd nodig de balans en het ritme te vinden en dat lukt natuurlijk niet met een waslijst aan blessures en veel nieuw in te brengen spelers. In zo'n situatie is een wedstrijd tegen FC Twente in Enschede niet gemakkelijk. Zoals er niets gemakkelijk was in die periode. Iedereen rook z'n kans. Als er ooit een gelegenheid was van Ajax te winnen was het toen wel. Heerenveen en NEC hadden laten zien hoe het moest. FC Twente wilde niets anders en prikte na drie minuten de bal al achter Edwin van der Sar. De Tukkers hielden de voorsprong lang vol maar moesten toch voor een inzet van Winston Bogarde bezwijken zodat Ajax tenminste een punt meenam naar Amsterdam. Meer zat er ook echt niet in. Zeer positief was het debuut van Daniël da Cruz Carvalho, kortom Dani. Lyrisch waren de kritieken over de jonge Portugees die onmiddellijk vele meisjesharten op hol liet slaan. Ook Ivan Gabrich speelde de hele wedstrijd, maar moest nog erg wennen aan het Ajax-spel. Naar de zin maken De Algemene Ledenvergadering op 30 september in de RAI (de Arena was bezet met Tina Turner en Ajax 2 speelde die avond een wedstrijd op de Toekomst) werd flink bezocht door leden en donateurs, die dit keer niet in eerste instantie waren gekomen voor de verkiezing van de ledenraad, het jaarverslag van de penningmeester of het rapport van de financiële commissie. Velen hadden maar één doel: vragen stellen en opmerkingen plaatsen over de Arena, de seizoenkaarten, de toegewezen plaatsen in het stadion, de Arena's. Het aantal sprekers was nogal omvangrijk waarbij de meeste punten die aan de orde werden gesteld, het bestuur niet onbekend voorkwamen. Enkele zaken konden ter plekke worden geregeld, maar de meeste opmerkingen waren van meer structurele aard waardoor de oplossingen navenant meer tijd vergen. Toegezegd werd door het bestuur dat in ieder geval alle klachten ter hand zullen worden genomen. Het zal nog wel even duren voordat alle zaken op orde zijn maar iedereen weet nu inmiddels dat er aan wordt gewerkt om het iedereen zoveel mogelijk naar de zin te maken. Hoogste score Na de interland tegen Wales (3-1 winst met een 'Beppie' van Ronald de Boer) kwam op 9 oktober Willem II naar de Arena. Met het dak dicht en de kachel aan werd het voor Ajax een behoorlijke 3-0 overwinning. Arnold Scholten, Tijjani Babangiga en Kiki Musampa scoorden binnen tien minuten de hele productie waarna de scoringsdrift bleef steken en de wedstrijd min of meer als een kaarsje uitging. Even was Ajax op drift maar te kort om van een prima herstel te spreken. De langere rustperiode vanwege 'Wales' had het aantal geblesseerden niet verminderd want net als er een speler terug was, raakte er weer een andere gekwetst. Dit keer was Mariano juan afgevallen vanwege een verzwikking tijdens de training en kon hij zich aansluiten bij het rijtje Danny Blind, fari Litmanen en Peter Hoekstra. Richard Witschge en föhn Veldman maakten weliswaar hun rentree maar terugkomen van een blessure kost tijd, terwijl Dani op stap was met de Olympische ploeg van Portugal. De zorgen voor Louis van Gaal waren dus nog lang niet voorbij en de mogelijkheid om nu eens te kunnen spelen met het sterkst mogelijke elftal leek nog ver weg. Mooiste club ter wereld Op donderdag 10 oktober trok Louis van Gaal met trots zijn Ajax-pak aan, kroop achter de microfoon en maakte met emotie melding van zijn besluit Ajax aan het einde van dit seizoen te zullen verlaten. 'De mooiste club van de wereld', zoals de trainer/coach Ajax omschreef, zal hij de rug toekeren om zijn vleugels ook eens over de grens uit te slaan. 'Om te zien of ik daar ook kan presteren. Met Ajax heb ik alles gewonnen. Nu het buitenland en straks misschien bondscoach. Of wie weet kom ik nog wel eens bij Ajax terug.' Samen met zijn assistent Gerard van der Lem gaat Louis van Gaal op avontuur. Zondermeer zullen de clubs voor de Ajax-trainers in de rij staan. Hoe kan het ook anders, met zo'»- AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 15

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 15