Foto's Anthoine Theunissen aanvoerder zijn eigen glazen ingetrapt. Letterlijk. Antoine Theunissen bleef wel bij Ajax betrokken. Hij werd zelfs jaren later consul van het Ajax-stadion, het Olympisch Stadion en Voorland. Op 17 april 1997 is de voormalige scheidsrechter veertig jaar bij de KNVB in functie. 'Dat is een mooi moment om te stoppen. Ik ben nu nog consul bij de Arena, maar daar heb ik niet veel meer te doen. Als het regent gaat het dak dicht, zodat ik het veld wat dat betreft nooit hoef goed of af te keuren. Er is veel veranderd sinds die gedenkwaardige reis van dertig jaar geleden. Nu spelen ze We are the champions in de Arena. Wat moet ik met zo'n Engels lied? Laten ze de Ajax- Marsch draaien of, zoals we in 1967 in Praag zongen, Op 'n slof en 'n ouwe voetbalschoen Theunissen: 'De meeste hotels waren slecht, het eten niet erg gevarieerd, het stadion slecht en je moest constant met geld rommelen en onderhandelen. Maar ik ben later nog met veel plezier geregeld in Praag teruggeweest, want het is cultureel gezien een prachtige stad. Bij Dukla ben ik nooit meer geweest.' Na de ineenstorting van het communisme stortte Dukla ook in. In 1994 degradeerde de club zelfs. De beste spelers bleven nu gewoon bij hun clubs in plaats van dat ze naar Dukla gingen. Voor Frits Soetekouw betekende de wedstrijd in Praag het einde van zijn loopbaan bij Ajax. Vier dagen na Dukla Michels het verdedigingsduo Soetekouw-Pronk voor hun fouten tegen Dukla door ze buiten de ploeg te laten in de uitwedstrijd tegen DOS. Vasovic en Hulshoff waren hun vervangers. In eerste instantie hoefde er nog niets aan de hand te zijn. Vasovic was immers al eerder voor de basis gekocht en de Joegoslaaf was tegen DOS voor de eerste maal speelgerechtigd voor Ajax. Hulshoff was een talentvolle verdediger, die meer speelminuten nodig had. Naarmate het seizoen vorderde bleek echter dat Michels Pronk en Soetekouw echt niet meer nodig had in de achterhoede. Pronk knokte zich later via het middenveld terug in Ajax 1, maar Soetekouw vertrok aan het eind van het seizoen gedesillusioneerd naar PSV. In het stadion Juliska had de voormalige Ajax-

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 154