-Oto nick,v Op de eretribune zaten de partijbonzen. De Dukla-fans zaten op een krant op de heuvel aan de westelijke, lange zijde van het stadion. Foto's: Antoine Theunisser Swart diende hierbij als illustratie. Halverwege de tweede helft leek Ajax op rozen te zitten, toen Sjaak Swart op aangeven van Klaas Nuninga via een rollertje Dukla-doelman Viktor versloeg: 0-1. Vijf minuten later kopte een vrijstaande Johan Cruijff vanaf vijf meter in, maar een reflex van Viktor voorkwam de 0-2. In plaats van de voorsprong te koesteren bleef Ajax aanvallen, maar onder leiding van de 36-jarige vedette Josef Masopust begon Dukla aan een slotoffensief. Een kwartier voor tijd liet Frits Soetekouw Nedorost passeren en de toesnellende Ton Pronk duwde Nedorost tegen de grond. Scheidsrechter Tschenscher kende Dukla een stafschop toe. Een beduidend zwaardere overtreding vijf minuten eerder op Cruijff liet de arbiter onbestraft. Strunc schoot de strafschop hoog in: 1 -1Bij deze stand zou in Saarbrücken een beslissingswedstrijd gespeeld worden. Drie minuten voor tijd sloeg het noodlot toe. Bals en Soetekouw aarzelden bij een hoge bal en via een mislukte omhaal van de Ajax-verdediger ging de bal over Bals in het eigen doel: 2-1. Ajax, het Ajax dat het grote Liverpool had weggespeeld, was uitgeschakeld door een beduidend mindere ploeg, die zich alleen geroutineerder had getoond. Ineenstorting De teleurstelling bij het Ajax-legioen was groot. Zwijgend liep men de heuvels rond het stadion af, op zoek naar auto's en bussen. Theunissen: 'Praag liep uit om die vertrekkende Ajax-stoet voor de laatste keer te aanschouwen. Mijn vrouw en ik bleven nog wat langer om vakantie te vieren.' Het voortdurende spel van improviseren was voor de meeste Ajax-fans het meest gedenkwaardige van de hele reis. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 153