PtWUx Foto: Louis van de Vuurst spelers die er was. Die noemde hij ook altijd in zijn column voor Televizier. Ik heb het idee dat er in Nederland nu vijfhonderd Co Prinsen rondlopen.' De dertien jaar dat Blankenstein betaald floot, hebben hem gevormd als arbiter. Het einde van zijn topsportloopbaan ('want dat is het echt') is dan ook definitief. De voormalige international heeft er geen seconde over nagedacht om een stap terug te doen. Lekker afbouwen bij de amateurs is aan hem niet besteed. 'Ik zou dat niet meer kunnen. Al dat gedoe, al dat geren. En dan krijg je te maken met mensen van Bal Op Het Dak 8, die niet eens weten dat er lucht in een bal zit. Daar heb ik geen trek in.' Coopertest afschaffen Conditioneel gezien zou hij nog gemakkelijk mee kunnen komen, daar is Blankenstein van overtuigd. Hoe hard zijn falen tijdens de jaarlijkse verplichte coopertest ook is aangekomen. Blankenstein kwam 26 meter en 75 centimeter te kort tijdens de twaalf minuten lange duurloop over de atletiekbaan. 'Die test moet ook linea directa afgeschaft worden,' windt het hoofd scheidsrechterzaken zich op. 'Het is uit de tijd, geeft niets aan. Dat is Jos Geysel, die ook voor Ajax als inspanningsfysioloog werkt, met me eens. Het is een achterhaald idee, dat alleen iets zegt over je duurvermogen. Terwijl het bij een scheidsrechter veel meer gaat om explosiviteit, het korte sprintwerk. Ik liep al veel langer tegen die test aan te schoppen. En denk dat de tijd nu rijp is voor de scheidsrechterscommissie om eens te inventariseren hoe we arbiters beter kunnen toetsen. Zo'n shuttletest bijvoorbeeld vertelt veel meer over iemands conditie. Daar is de medische staf van de KNVB het ook over eens. En waarom zouden we daar niet naar luisteren?' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 132