tot in details op papier, maar ook hier gaat wel eens wat mis. UEFA Media Officer Graham Turner: 'Na Ajax-Grasshoppers moesten we het hele scenario omgooien, omdat de Zwitserse spelers na het fluitsignaal naar hun publiek renden en daar uitbundig feest gingen vieren. De wedstrijd Ajax tegen Milan in 1994 (2-0) staat me ook nog heel goed voor de geest. Werkelijk alles ging verkeerd. Het had zo hard geregend, dat de ballenjongens de ronde Champions-Leaguevlag, waarmee zij voor aanvang van de wedstrijd wapperen, niet omhoog konden krijgen. (Ballenjongens rondom de vlag: 20.24:00 uur.) Na de wedstrijd sprak ik Fabio Cappelo aan. Hij moest nog geïnterviewd worden in de mix zone. Nou, dat heb ik geweten. Ik kreeg een elleboog vol in mijn gezicht van hem. Hij was echt ontzettend kwaad dat hij van Ajax had verloren. Toen hij eenmaal iets rustiger was geworden, heb ik hem toch kunnen overhalen om het interview te doen. Maar toen ik met hem in de mix zone aankwam, was de camera al weggehaald.' Dinsdag 15 oktober 1996, 19.00 uur. Glasgow Rangers traint in de Arena. Een training die bedoeld is om aan het veld en de lichtmasten te wennen. Het licht is echter op halve sterkte gezet. De spelers van Glasgow lijkt het weinig te interesseren. Gascoigne trekt een beetje zijn eigen plan en de selectie werkt een lichte training af. Het is opvallend dat een aantal A-junioren meegereisd is om de tassen, ballen en pionnen voor de spelers te dragen. Woensdag 16 oktober 1996, 09:00 uur. Inspectie van het veld en de accommodatie door de scheidsrechter, grensrechters en UEFA-waarnemers. Hun spullen hebben ze na aankomst op Schiphol gedropt in het Okura-hotel. De kleedkamers worden gecontroleerd op hygiëne. Scheidrechter Krug kijkt wat verbaasd als hij te horen krijgt dat het veld al zo'n zes keer is vervangen. Hij geeft zijn goedkeuring. Om tien uur hebben de UEFA-officials vergadering. Daarna gaan ze nog even de stad in om vervolgens 's middags een paar uur te gaan slapen. Na de wedstrijd zal Ajax ze verblijden met een Ajax-stropdas en Ajax-horloge. Woensdag 16 oktober 1996, 10:00 uur. Afsluitende vergadering tussen een Ajax- delegatie, UEFA/TEAM, scheids- en grensrechters, politie en brandweer. Politie en brandweer zijn klaar voor de wedstrijd. (Kick off: 20.30:00 uur.) 400 politiemensen, 450 stewards, 80 security- camera's en 51 Rode-Kruismedewerkers zullen deze wedstrijd paraat zijn. Foto: Louis van de Vuurst Lang voor de eerste supporters arriveren wordt de perstribune in gereedheid gebracht litis*

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 123