tot het einde van de wedstrijd was een knappe prestatie van dit elftal. De winst werd vooraf door velen maar heel in de verte als een mogelijkheid gezien, maar Ajax kan dit, plotseling weer helemaal in goeden doen zijn en spelen zoals men dat van de ploeg gewend is. Guy Roux, de trainer van Auxerre zei het na de wedstrijd zo: 'Ajax verdient de vergelijking met de beroemde Chablis, de witte wijn uit de Bourgogne. De kwaliteit kan minder zijn, maar de smaak blijft altijd goed.' Ajax was in ieder geval prima op smaak met een uitstekend debuut van een zelfverzekerde Melchiot, terwijl de score hoger had kunnen uitvallen als de mooiste kansen niet waren gemist. Opgelucht en met nieuw zelfvertrouwen ging de ploeg huiswaarts om zich voor te bereiden op de ontmoeting tegen Sparta. Grote uitslagen horen bij wedstrijden tegen Sparta. Zelfs Louis van Gaal zal de 9-0 van 8 december 1985 nog niet zijn vergeten. Hij speelde toen nog met Sparta op het hoogste niveau. Dat werd op 20 augustus 1989 dan wel weer een beetje rechtgetrokken toen de Spartanen voor het laatst bij Ajax wonnen (1-2), maar in de zeven volgende thuiswedstrijden scoorde Ajax 28 goals tegen Sparta nul. Nu werd het 'maar' 2-0 (Babangida, Litmanen), vooral omdat Ajax nog steeds in een periode verkeerde waarin het moeilijk tot scoren kwam. Ereleden Kampioen van Nederland in 1990, 1994, 1995, en 1996. Winnaar van de UEFA Cup in 1992. Winnaar van de Europa Cup voor landskampioenen in 1995. Winnaar van de wereldbeker in 1995. Winnaar van de Europese Super Cup in 1996. De realisatie van de Toekomst en de Arena. In zeven jaar tijd heeft het huidige bestuur van Ajax deze erelijst kunnen realiseren en meer dan terecht besloot de ledenraad op 17 september het te benoemen tot erelid van de vereniging. Met uitzondering van André Kraan, die de onderscheiding al had, werden de bijbehorende versierselen aan Michael van Praag, Uri Coronel, Arie van Os en Hennie Henrichs door Nico Peter van Vossen trainde de afgelopen tijd enkele malen mee met Ajax. De oud-Ajacied weet zich nog steeds van harte welkom in Amsterdam, zelfs met de dubbele Champions-League-ontmoeting tussen Ajax en zijn huidige club Glasgow Rangers voor de deur. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 11