Foto: Louis van de Vuurst cijfers als AFC opgerold: 7-0. Lefeber kan niet anders dan tevreden zijn over de prestaties van zijn elftal. Wel heeft hij enkele puntjes van kritiek. 'De D2 is nog te impulsief en te speels. Dat is iets wat dit seizoen nog zal moeten veranderen. Ook moet er hard gewerkt worden aan het zoeken van andere oplossingen in het veld. Als een aanval via de ene kant niet lukt, zal even achteruit gevoetbald moeten worden, om via de andere kant een nieuwe aanval op te zetten. Maar zoals het nu gaat hebben we nog alle kans op de triple, ook al is de weg daarnaartoe nog lang.' E1 is te laconiek De El neemt het dit seizoen voor het eerst op tegen D-junioren. Dat is af te lezen aan het resultaat. Twee keer verloor het team van trainer Patrick Ladru en leider Henk van Teunenbroek. 'Fysiek kunnen ze dat nog niet aan,' zegt Ladru, die alweer aan zijn zesde trainingsjaar bij Ajax bezig is. 'De eerste helft van dit voetbaljaar zal heel zwaar worden en er zal soms dik worden verloren. De tweede helft van het seizoen zal het volgens mij een stuk beter gaan. Dan zijn ze inmiddels slimmer geworden en zullen ze ook niet meer zo bang zijn als ze nu nog zijn.' Ladru heeft het hele jaar al uitgedacht. 'In het eerste deel zal iedereen zoveel mogelijk spelen, later in het seizoen komen alleen de besten nog aan bod. Bovendien zullen mijn jongens op meerdere plaatsen ingezet worden. Ik zal een rechtsback niet linkshalf laten spelen natuurlijk, maar wel variëren tussen de nummer drie en vier en de negen- en tien-positie.' Ladru mist wel jongens met wilskracht in zijn ploeg. 'Vorig jaar zijn we te gemakkelijk kampioen geworden, daar hebben we nu last van. Ik vind de jongens te laconiek. Binnen zes minuten zijn ze alles vergeten. Dan staan ze onder de douche en gaan ze zingen, of ze nou verloren of gewonnen hebben.' E2 leert luisteren De E2 voldoet voorlopig aan alle verwachtingen. De pupillen van trainer Patrick Ladru winnen elke wedstrijd. 'Er wordt nu ook veel beter gehoorzaamd,' zegt Edwin Kortlevers. 'In het begin van het seizoen hadden de jongens daar nog wel eens moeite mee en moesten we vooral politie-agentje spelen en de boel strak houden. We moesten ook blijven opletten of hun kleding wel in orde was. Nu gaat het prima.' Veel lof krijgt aanvoerder Elio Egas.' Hij zag er erg tegenop om de leidersband te dragen, omdat het team heel erg druk is,' vertelt Ladru. 'Maar het is een genot om te zien hoe goed er naar Elio geluisterd wordt.' Twee van Ladru's spelers hebben een zusje gekregen. Dat nieuwsfeit overstemde even het voetbal voor lake Colin en Leandro Resida. Aan iedereen die het maar horen wilde, vertelden zij vol trots over de nieuwe telg. 'Leuk om ook te weten,' zegt Ladru, 'is dat er voor Leandro geen schoenen waren. De zesjarige heeft nog een veel te kleine maat voor de Ajax-collectie. Zijn kleding is hem ook veel te groot. Hij moet alles drie keer oprollen.' De prestaties van de E2 zijn uitstekend. Zowel van Voorland, OSDO, Waterwijk als IOS werd met ruime cijfers gewonnen. Bij Waterwijk werd het 6-0, een uitslag die eigenlijk nog veel hoger uit had moeten vallen. 'Goed is ook dat iedereen aan scoren toekomt, er zijn weinig solistische acties,' aldus Kortlevers. 'Iedereen speelt netjes vanuit zijn positie. Ik kan alleen maar zeggen dat de jongetjes zeer goed gescout zijn.' 112 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 112