Foto: Louis van de Vuurst Regt aan tegen Stormvogels. 'We hadden van tevoren gewaarschuwd,' zegt Stuut. Stormvogels had de vorige wedstrijd met 12-0 klop gehad en zou alles op alles zetten om een tweede afgang te voorkomen.' Dat lukte aardig. De C2 kwam nog wel met 1-0 voor, maar moest met lede ogen aanzien dat het 1-1 werd. Ajax-Haarlem was een wedstrijd van de wind. In de eerste helft stond het mede dankzij de windvlagen 4-0. Een hoofdrol was weggelegd voor Wesley Snijder. Voor het eerste speelde hij op de nummer-10- positie. Zijn nieuwe plek legde hem geen windeieren. Hij nam alle treffers voor zijn rekening. 'Dit was geen hattrick, maar een quattrick,' vertelt Stuut nog nagenietend van de doelpunten. Met wind tegen scoorde Ajax niet meer. Haarlem redde de eer door een keer te scoren. Stuut is nog steeds content met het team. 'Het is een heel spontane groep, er zitten absoluut geen dooie dienders bij. Met deze groep kanjers kunnen we een eind komen.' D1 reist met spelersbus 'Iedere start is moeilijk,' zegt Frits Andriese, het resultaat van de eerste competitiewedstrijd verdedigend. Thuis tegen KBV kwam de Dl niet verder dan een 2-2 gelijkspel, terwijl volgens Andriese dik gewonnen had moeten worden. 'Maar het hele seizoen zal voor ons de fysieke kracht het probleem blijven. De tegenstanders zijn toch gemiddeld twee jaar ouder, dat is geen excuus, maar een feit.' Een week later moest de Dl ook in DWS zijn meerdere erkennen. De ploeg verloor uit met 4-1. De uitwedstrijd tegen DCO was een klein feestje. Met de bus van het eerste elftal togen de mannen naar Haarlem. 'Het was een prachtig gezicht. Allemaal in het trainingspak op pad. Even kon de jongens zich Ajax 1 wanen, even ruiken en voelen hoe het is om in het eerste te zitten en erover dromen over een aantal jaren wekelijks in die bus te zitten. Ze zaten op de plaatsen, waar normaliter de broertjes De Boer, Overmars en Witschge hun kaartje leggen.' De busreis had het beoogde effect. DCO werd met 3-1 verslagen en de ommekeer leek gemaakt. Over het vierde competitie-duel ook niets dan goeds. Ajax versloeg AFC met 4-2. 'We moeten nog wel wennen aan elkaar, maar ik heb nu wel al kunnen constateren dat we een bijzonder talentvol elftal hebben. Het probleem van de twee trainers blijft vervelend,' aldus Andriese. Heini Otto traint de Dl op vrijdagavond en is ook bij de wedstrijd. Op maandag en woensdag staan de jongens met jan Olde Riekerink op het veld. 'Of dat uiteindelijk goed is voor de ploeg betwijfel ik, maar voorlopig gaat het goed.' D2 dendert door De D2 gaat als een doordenderende trein. 'De ploeg won alle competitiewedstrijden tot nu toe,' vertelt leider Ed Lefeber vol trots. Op de Toekomst werden korte metten gemaakt met stadgenoot AFC, een prestatie die er niet om liegt. AFC wordt altijd tot een van de zwaardere tegenstanders gerekend. 'Nu hadden we geen kind aan de bespelers van Sportpark Goed Genoeg.' Ajax zette zijn zegereeks voort in het uitduel tegen Neerlandia. 'We boekten een verrassend goed resultaat, terwijl het een heel moeilijke wedstrijd was.' Met een 5-3 overwinning toog Ajax huiswaarts. De D2 had het op het eigen veld ook al niet moeilijk tegen WA Spartaan. Onder toeziend oog van interim leider Henk van Teunenbroek werd de 0 gehouden, een paradepaardje van Van Teunenbroek. Het werd 3-0. In de uitwedstrijd tegen IW bewees Ed Lefeber dat de D2 ook onder zijn leiding de 0 kon vasthouden. IW werd met dezelfde AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 111

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 111