Foto: Louis van de Vuurst redelijk.' Tegen aarstrivaal Feyenoord werd 2-2 gelijkgespeeld. In Doetinchem trad het elftal van leider Cor van Eijden aan tegen De Graafschap. In tegenstelling tot de mannen van Fritz Korbach, maakte dit De Graafschap het Ajax niet moeilijk. De B2 boekte een fantastische 5-3 overwinning. Helaas werd de goede lijn niet door gezet. Op een druilerige dag werd thuis met 4-1 het onderspit gedolven tegen VW. Een week later speelden opnieuw Limburgers Ajax parten. In Sittard trad de B2 aan tegen Fortuna. 'Na een 1-0 voorsprong stonden we bij rust met 2-1 achter,' vertelt Olde Riekerink. 'Uiteindelijk werd het 4-3. Dan is zo'n rit terug naar Amsterdam heel, heel lang.' Een absolute sensatie van de B2 is Kwame Quansah. Hij kan dingen met een bal, die ook een speler van Ajax 1 versteld doen staan. Momenteel is de Ghanees voor drie maanden terug naar zijn vaderland omdat hij geen verblijfsvergunning heeft in Nederland. In februari komt Quansah terug. Jan Olde Riekerink zal de tijd zonder het supertalent moeten overbruggen, maar verwacht dat de rest van het elftal er alles aan zal doen om zo min mogelijk op te laten vallen dat de Ghanees er niet is. C1 ontwijkt golfballen Zoals trainer Hennie de Regt al voorspelde, kreeg zijn ploeg het moeilijk in de beginfase van de competitie. De eerste officiële wedstrijd van de Cl dreigde een flinke nederlaag te worden. Al snel stond de Cl met 4-0 achter tegen Hellas. Trots vertelt De Regt dat zijn jongens zich goed herstelden. 'Uiteindelijk werd het 6-3. Toen heb ik mijn ploeg een compliment gegeven. Voor hetzelfde geld was de uitslag nog groter geworden, maar dankzij de inzet van mijn spelers bleef de schade beperkt.' Dat De Regt over een goede ploeg beschikt, blijkt uit de selectie van het Nederlands elftal onder de veertien. Maar liefst negen spelers van De Regt werden gekozen voor het spelen van een interland. 'Dat zegt absoluut iets over het niveau van mijn elftal,' zegt De Regt, die na de nederlaag tegen Hellas zijn ploeg zag winnen van AFC'34. 'Bij rust was het 2-1. In de tweede helft hadden we windkracht 8 tegen. Dan denk je dat je onder de voet gelopen wordt. Maar wij gingen veel beter met de omstandigheden om dan de tegenstander. Daarmee logenstraften mijn spelers het vooroordeel dat Ajacieden alleen goed kunnen voetballen als het zonnetje schijnt. Met poetsen en boenen, on-Ajax-voetbal dus, wonnen we met 4-3.' De Cl won nogmaals en speelde 2-2 gelijk in Volendam. Ondanks de eerste nederlaag maakt de ploeg van De Regt en leider Jan van Eijden een prima periode door. Wellicht komt dat door een nieuw element dat De Regt aan de training heeft toegevoegd: golfballen ontwijken. 'We moeten oppassen dat we geen golfbal op ons kop krijgen. Bij de buren, Borchland, zijn niet altijd even geoefende golfers bezig, zodat wij af en toe plop, plop, plop horen. Gelukkig heeft niemand van ons nog een hole-in-one in zijn hoofd gekregen.' C2 ontwaakt uit zomerslaap Over de prestaties van de C2, die ook onder de hoede van Hennie de Regt staat, mag ook niet gemopperd worden, hoewel de ploeg in de uitwedstrijd tegen Hoofddorp de indruk wekte nog niet helemaal wakker te zijn. In de eerste helft stond de C2 snel met 1-0 achter. 'Toen leken ze uit hun zomerslaap te komen,' zegt Wim Stuut, de leider van de C2. Na een rommelige fase kwam de hoge snelheidslijn op gang. Uiteindelijk werd met 5-1 gewonnen. Een week later stond de topper tegen Abcoude op het programma, een wedstrijd die gezien moeten worden als een Ajax-Feyenoord. Het zwaarbeladen duel werd beslist in Ajax' voordeel. 'We wonnen met 3-1. Wel moet ik er eerlijkheidshalve bij zeggen dat die uitslag enigszins geflatteerd was. Een gelijkspel tegen Abcoude was ook terecht geweest.' In IJmuiden traden de mannen van De AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 109

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 109