Ajax start de competities sterk Jeugd door Simone Tacx In de eerste wedstrijd in de competitie kreeg de A1 voor de vierde keer dit seizoen te maken met PSV. Drie maal eerder won de ploeg van trainer Herman Borman en leider Cas Harms, en ook deze keer legden de Eindhovenaren het af, zij het nipt. om nog een punt mee naar huis te nemen.' De ommekeer kwam tegen Cambuur. Het team van Dirk de Groot liet niet alleen zien dat het goed kon voetballen, maar ook dat het wel degelijk kan scoren. In hoog tempo werd Cambuur volledig weggespeeld. Met een 7-0 in de tas kon de ploeg uit Leeuwarden terug naar Fryslan. Teun Boogaard heeft er alle vertrouwen in dat dit het begin van een zegereeks is. 'Dirk de Groot heeft zijn groep goed in de hand en de jongens zijn mentaal zeer sterk. Daarom verwacht ik dat dit seizoen verliezen tot het verleden gaat behoren.' B1 te rustig Over de resultaten van de BI valt voorlopig niet veel te klagen. De selectie van trainer Heini Otto en leider Rolf Grootenboer gooit hoge ogen in de competitie. Bij Heracles '74 won Ajax met 8-1. 'Eigenlijk had het bij rust al 8-0 voor ons moeten staan, maar er werd iets te slordig met de kansen omgesprongen,' merkt Grootenboer a la Louis van Gaal nuchter op. De ploeg bleef in de eerste helft op 2-1 steken. Na rust was er gerechtigheid. 'We stelden orde op zaken door binnen tien minuten uit te lopen naar 6-1.' De thuiswedstrijd tegen AZ was van mindere kwaliteit. 'Het was een bijzonder slecht duel op een matig veld. Het publiek stond veel te dicht op de lijn,' vertelt Grootenboer. Dankzij een penalty tien minuten voor tijd werd toch gewonnen van de Alkmaarders. 'Maar we gingen niet fier het veld af. We hebben lang na moeten praten over deze wedstrijd.' Tegen Go Ahead Eagles deed de BI het een stuk beter. In de eerste helft werd het op een prachtige manier 1-0. Na een uittrap van de keeper kon de bal onmiddellijk ingetikt worden. Na rust liep Ajax met gemak uit naar 5-1. Grootenboer toont zich tevreden over het vertoonde spel. 'Voor rust werd niet lekker gespeeld, maar wel constant, ook iets waar je een compliment voor kan geven. De tweede helft heb ik goed en verzorgd voetbal gezien, in tegenstelling tot de uitwedstrijd tegen FC Twente. Toen speelden we het hele duel op de helft van de tegenstander, maar we misten heel veel kansen. Helaas bleef het 0-0 in Enschede.' Grootenboer vindt het elftal te rustig en te braaf. 'Ze doen geen mond open en dat merk je in het veld ook.' Toch is de leider vol vertrouwen dat er dit seizoen geoogst wordt. B2 kampt met blessures De B2 heeft vooral te kampen met blessures. 'Over acht spelers kan ik niet beschikken, een ongelofelijk aantal,' zegt de trainer van de B2, Jan Olde Riekerink. 'Toch gaat het in de competitie alleszins AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 107

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 107