Foto: Louis van de Vuurst 'Binnen twee minuten stonden we met 1-0 voor,' recapituleert Harms. 'De eerste helft speelden we redelijk, maar het bleef bij dit doelpunt. In de tweede helft was PSV veel sterker. Toch werd er niet gescoord zodat wij de drie punten in de pocket hadden.' Het treffen tegen AZ is altijd een beladen duel. Bij de ploeg uit Alkmaar spelen jongens die bij Ajax afgetest zijn. De meesten van hen zijn erop gebrand om te bewijzen dat Ajax een grote fout heeft gemaakt door hen weg te sturen. 'Daar hadden we van tevoren nadrukkelijk voor gewaarschuwd,' vertelt Harms. 'Maar die waarschuwing was volgens mij het ene oor in en het andere oor uitgegaan. We speelden heel lauw en benutten de kansen niet.' Door te laconiek spel werd met 1-0 verloren. Een week later leek de teleurstelling verwerkt: in Deventer wordt Go Ahead Eagles met 5-0 opgerold. Vervolgens hadden de mannen van Borman thuis geen moeite met Sparta. Voor rust stond de ploeg al met 3-0 voor, in de tweede helft maakte Yildiz de vierde goal. Wat voor AZ geldt, geldt ook voor FC Utrecht. Ook daar spelen veel jongens die het bij Ajax net niet gehaald hebben. Opnieuw kwam Ajax achter. Gelukkig voor de Al maakte Utrecht een eigen doelpunt zodat het met rust 1-1 was. 'In de theepauze hebben de jongens ongenadig op hun flikker gekregen.' Dat hielp. Het werd uiteindelijk 1-4. Cas Harms vindt wel dat er veel en veel meer gecommuniceerd moeten worden in het veld, maar toont zich tevreden met de positie van Ajax op de ranglijst, de eerste natuurlijk. Ongelukkige start A2 Ondanks het goede voetbal kende de A2 een ongelukkige start. Thuis tegen Veendam stond de ploeg van Dirk de Groot met 1-0 voor. Het zag ernaar uit dat die voorsprong alleen nog maar vergroot zou worden. 'Tot een kwartier voor tijd was er ook geen vuiltje aan de lucht en stond het 2-0,' vertelt Teun Boogaard, de leider van de A2. 'Toen kreeg een speler van Veendam rood. Daarop leken zijn ploeggenoten vleugels krijgen en maakten 2-1. Tot overmaat van ramp werd het ook nog 2-2. Iedereen was aangeslagen, en terecht. Zoiets had nooit mogen gebeuren.' Ook in Velsen bij Telstar was het huilen met de pet op. De A2 had pech alom. Paal, lat en been werd geraakt, behalve het net. Voor rust stond de ploeg met 1-0 achter. 'We hadden wel het idee dat het goed kwam, maar dat bleek helaas niet bewaarheid te worden. Na een rode kaart van onze keeper moest een speler op doel. De strijd werd zeer ongelijk. Telstar zorgde voor 2-0. Uiteindelijk maakten wij nog 2-1, maar de tijd die ons nog restte was te kort AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 106