Een echte Zaterdagafdeling door Jeroen Kleijne Foto: Louis van de Voorst Links aan de buitenkant spelen of juist rechts voor, het maakt hem eigenlijk niets uit. De tweebenige Brian Schutz (20) verlaat het veld het liefst met kalk op zijn schoenen. Een echte buitenspeler dus. 'Ik houd ervan om acties te maken en dan die voorzet eruit te gooien. Acties maken is ook wel een van mijn sterke punten. Een verdediger passeren, op wat voor manier dan ook. Aan mijn voorzet zou ik nog wel iets kunnen verbeteren en daar probeer ik ook wel op te trainen. Koppen kan eveneens beter, maar ik ben nu eenmaal niet zo groot." Brian Schutz is bezig aan zijn eerste seizoen bij Ajax en hij heeft een goede start gemaakt. In de eerste - met 2-1 verloren - competitiewedstrijd tegen Montfoort was hij nog invaller, maar de wedstrijden daarna had hij telkens een basisplaats. Een kleine tegenslag was het scheurtje in zijn enkel dat hij opliep in het vijfde competitieduel tegen Ter Leede, waardoor hij enkele weken uitgeschakeld was. 'Verder gaat alles lekker. Ik heb nog niet gescoord, maar wel al een paar aardige voorzetten afgeleverd. Het spelen in het Ajax-systeem bevalt me uitstekend.' Dubbele beenbreuk Als tweedejaars A-junior maakte Schutz de overstap van het Amsterdamse DWS naar de Al van AZ. In Alkmaar draaide hij een redelijk eerste seizoen. 'Ik werd door trainer Joop Brand benaderd om een proeftraining te doen en daarna wilde de club me graag hebben. Bij AZ zat ik tegen het eerste elftal aan. Toen ze de nacompetitie haalden, mocht ik zelfs met het eerste meetrainen. Tijdens de eerste de beste training brak ik echter mijn been. Een dubbele beenbreuk. Ik heb een jaar lang moeten revalideren. De hele dag kon ik niks doen, alleen maar werken aan mijn herstel in het krachthonk en bij de fysiotherapeut. Echt een heel vervelende periode. Nu heb ik er gelukkig geen last meer van.' Haarlem was de volgende club die Schutz inlijfde. 'Op zich heb ik daar wel goed gespeeld in het tweede, maar ik was net niet goed genoeg voor het eerste elftal. Aan het eind van het afgelopen seizoen kon ik wel in Haarlem blijven, maar dan moest ik gewoon contributie gaan betalen. Ik ging dus op zoek naar een nieuwe club.' Omdat hij op zondag altijd de golfclubs hanteert, wilde Brian Schutz zich het liefst laten overschrijven naar een zaterdagvereniging. Ajax ('mijn duppie') was voor hem een logische keus. 'Je hebt hier niet het gevoel dat je bij een amateurclub zit. Alles is bij Ajax perfect geregeld en we spelen natuurlijk op een prachtige locatie. Ik hoop hier nog een heel lange tijd zo goed mogelijk én met plezier te spelen.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 103