Ü8ÉÜ een ;v:> iw Zaterdagafdeling door Jeroen Kleijne Rosco Viereck (21) heeft er net een jaar Cambuur op zitten. Bij de Friese club ging het niet helemaal zoals hij het zich had voorgesteld. In Amsterdam wil de snelle spits graag laten zien waar hij goed in is en dat is doelpunten maken. 'Ik hoef niet goed te spelen om te scoren. Aan een kleine kans heb ik genoeg,' zegt de aanvaller zelfverzekerd. 'Ik speel het liefst op 10 - achter de spits want dan ben je moeilijk uit de wedstrijd te halen en heb je meer vrijheid. Ik scoor ook gemakkelijker op 10. Mijn zwakke punten zijn mijn linkerbeen en dat ik, ondanks mijn lengte, een hekel heb aan koppen. Ik weet niet waarom dat is, misschien vind ik de bal wel te vies.' Als tweedejaars C-junior kwam Rosco Viereck van het bescheiden Voorland naar Ajax. Na vijf seizoenen jeugdopleiding kreeg hij een plekje in de zaterdag 1. 'In dat jaar speelde ik in belangrijke wedstrijden vaak goed. Aan het eind van het seizoen kreeg ik plotseling een telefoontje van trainer Han Berger of ik niet bij Cambuur wilde voetballen. Ik begon daar in de eerste selectie, maar ik kwam er niet echt tussen en speelde mijn wedstrijden in het tweede. Bij Cambuur waren ze niet echt gericht op de jeugd. De oudere spelers - 26, 27 jaar, met vrouw en kinderen - kregen de voorkeur. Bovendien ging het heel goed: Cambuur haalde een periodetitel, dus er was weinig reden om het team te veranderen.' Aan het eind van het seizoen bood de Friese club Rosco Viereck een contract aan waarvan men wist dat hij het toch niet zou tekenen. 'Zelf wilde ik vanwege het overlijden van mijn vader toch al terug naar mijn moeder in Amsterdam. Van zijn dood heb ik echt een verschrikkelijke klap gehad. Waarschijnlijk dat het daarom ook is misgegaan bij Cambuur.' Dollen Bij Ajax probeert hij de draad weer op te pakken. Van de eerste vijf competitiewedstrijden heeft hij er drieënhalf gespeeld. 'Ik speel nog niet goed genoeg. In de voorbereiding heb ik veel gescoord, maar in de eerste vijf wedstrijden pas twee doelpunten. Ik zal er zelf hard aan moeten werken. In sommige situaties moet ik gewoon scherper zijn en ook mijn inzet op de training kan beter.' Rosco Viereck heeft de hoop op een bestaan als profvoetballer nog niet opgegeven. 'Wellicht krijg ik als het goed gaat weer een kans bij een andere club. Ik zit echt niet op een topclub te wachten, maar ik hoop wel op betaald voetbal. Het leven van een profvoetballer is perfect, zeker als je jong bent. Als je kijkt naar de arbeid die je levert, krijg je gigantisch uitbetaald, zeker met de premies erbij. En aandacht is er altijd voor voetballers, vooral aandacht van vrouwen is natuurlijk prettig. Ik moet wel zeggen dat ik het samen spelen met een groep vrienden en het dollen in de kleedkamer eigenlijk leuker vind dan het voetballen zelf. Misschien dat ik daarom wel onvoldoende gemotiveerd ben om echt de top te halen.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1996 1 01

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 101