In de voorbereiding op het nieuwe seizoen speelde Ajax onder andere in Den Helder. De belangstelling van het publiek was groot, de sfeer gemoedelijk. Gezeten tussen de veelal jeugdige toeschouwers volgen dokter Piet Bon, fysiotherapeut Pim van Dord, de trainers Bob Haarms en Gerard van der Lem en directeui betaald voetbal Louis van Gaal de verrichtingen van de A-selectie. Fntn- I nu is van Hp Vimrst was het 8 augustus, de dag waarop Ajax het nieuwe onderkomen de Toekomst ging openen. Het prachtige complex onder de rook van de Arena moet Voorland doen vergeten. Helemaal zal dat nooit lukken, omdat de oude situatie bij Ajax zo uniek was. Niet mooi maar wel vreselijk gezellig. Nu is er dat prachtige complex de Toekomst, waar de hele vereniging terecht kan en waar alles zich zal gaan afspelen. Niet alles meer verspreid over diverse locaties, maar eindelijk alles bij elkaar. Een schitterend clubhuis onder beheer van Ruud Verschoor, prachtige kleedkamers en vergaderruimtes vernoemd naar grootheden van Ajax, een krachthonk, een sportzaal, een grote badkuip, mooie locaties voor scheidsrechters vernoemd naar beroemde fluitisten, kortom alles is er. Prachtige tribunes, schitterende velden en een even mooi kunstgrasveld maken het geheel compleet. Onder grote belang stelling werd het complex geopend door dezelfde mensen (erelid Jan Potharst en jeugdspeler Elias) die ook op 8 september 1995 de eerste paal de grond in sloegen. Uiteraard werd architect Rene van Zuuk alle lof toegezwaaid voor zijn bijzondere creatie, evenals bestuurslid Hennie Henrichs en financieel directeur Maarten Oldenhof die hun hele ziel en zaligheid en heel veel tijd in het project hebben gestoken en daar nu met gepaste trots en voldaan op terug konden zien. Het wat verbleekte clubleven van Ajax zal beslist nieuwe impulsen krijgen met dit prachtige clubhuis, hetgeen al meteen bleek op de eerste clubavond op de vrijdag na de opening toen met veel dans en muziek de eerste samenkomst werd gehouden. Amsterdam Arena Een week vol emoties en spektakel was voorbij. De verhuizing was een feit, waarmee Ajax aan het begin van een nieuwe Toekomst stond. Daarin zal zoals altijd veel aandacht gaan naar de jeugd, de hoeksteen van iedere vereniging en zeker AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 9

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 9