Goede vooruitzichten De selectie van het eerste zaterdagelftal. Achterste rij vanaf links: Jan van Oevelen (grensrechter), Paul van Helvert (fysiotherapeut), Patrick Zwaanswijk, Wim Nijssen, Arno Stobbelaar, Mike Geestman, Dennis van der Wal, Paul Wesseling, Rosco Viereck, Imro Wielkens, Jerry van Haagen, Fabian Taylor, Cees Boot (elftalleider), Co Jager (trainer). Voorste rij vanaf links: Berend Seur, Said Ouaali, Paul Reumer, Patrick Schuurman, Ernst Ligthart, Brian Schutz, Adil Malouk, Eugene Poublon, Danny Murphy, Dennis Boogaard, Paulo Meijndershagen. Foto: Louis van de Vuurst Zaterdagafdeling door Wim Heisterkamp De voorbereiding van Ajax' eerste zaterdagelftal stond dit jaar nadrukkelijk in het teken van het H.E.T.-toernooi, georganiseerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de in het H.E.T. verzamelde Hoofd-, Eerste- en Tweedeklassers. In de voorronde speelde Ajax een drietal wedstrijden. De eerste wedstrijd op het nieuwe complex de Toekomst was niet bepaald gemakkelijk, maar uiteindelijk werd met 3-2 van Aaalsmeer gewonnen. Ook de uitwedstrijd tegen Xanthos werd gewonnen: 2-4.-Twee treffers van de teruggekeerde Rosco Viereck, één van nieuwkomer Patrick Zwaanswijk en één van Patrick Schuurman brachten Ajax al bijna in de volgende ronde. Omdat de uitwedstrijd tegen Rood Wit in 1-1 eindigde door een goal van Jerry van Haagen, plaatste Ajax zich als eerste in zijn groep en zal het in de kwartfinale in Amstelveen moeten aantreden tegen NFC. Op de openingsdag van het nieuwe onderkomen speelde Ajax tegen het eerste amateurelftal van PSV. Ook nu bleef Ajax aan de goede kant van de score. Het werd slechts 2-1, hoewel er diverse kansen waren om de stand op te voeren. Omdat die niet benut werden, bleven de Eindhovenaren tot het laatste fluitsignaal hopen op een gelukstreffer. Vreemde loting Voor de districtsbeker lootte Ajax eerst tegen de buren CTO '70. Het werd een zeer eenzijdig duel, waarin Ajax achtmaal de roos trof. Eugene Poublon scoorde liefst driemaal en verder scoorden ook Danny Murphy, teruggekomen van Buitenveldert, Dennis Boogaard, terug van AFC, Jerry van Haagen, Adil Malouk en Said Ouaali. In de tweede ronde tegen Muiderberg werd het slechts 1-2, nadat Ajax door een penalty op achterstand was gekomen. Het was in deze wedstrijd tachtig minuten éénrichtingsverkeer, maar een stug verdedigend Muiderberg hield met een uitstekende doelman lang stand. Rosco Viereck scoorde kort voor rust de gelijkmaker en pas tien minuten voor tijd voltrok Jerry van Haagen het vonnis over de gastheren met een prima schot van achttien meter. Door de vreemde loting dit jaar zal Ajax in de derde ronde in Haarlem moeten uitkomen tegen de Al-junioren van de Koninklijke HFC. Was vorig seizoen handhaven het - niet gehaalde - doel, dit jaar streeft de ploeg van trainer Co Jager niets minder dan het kampioenschap na, om terug te kunnen keren op het hoogste niveau. Na de succesvolle voorbereiding kunnen de vooruitzichten voor de komende competitie goed genoemd worden. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 99