nog bij dat vijf A-selectiespelers in de basis stonden. Dat dit optimisme niet geheel ongegrond was, wist Ajax tot de 72ste minuut aan te tonen. In de twaalfde minuut was Ajax op achterstand gekomen door toedoen van ex-Ajacied John Bosman, die fraai met zijn hoofd scoorde en daarmee in de annalen van de Amsterdam Arena wordt bijgeschreven als de eerste Nederlandse doelpuntenmaker in het nieuwe stadion. Vooral in de tweede helft was het daarna Ajax dat met man en macht probeerde op gelijke hoogte te komen. Een hakbal van Mario Melchiot werd echter van de lijn gehaald en een kopbal van Menno Willems stuitte op de benen van Sander Boschker. Een overtreding van de Twente-doelman, die Kiki Musampa bij een poging op doel te schieten bij zijn shirt vasthield, werd door scheidsrechter Zuidema niet met een penalty bestraft, waardoor de ommekeer in de wedstrijd uitbleef. In de 72ste minuut werd de knockout door FC Twente Eli Louhenapessy is een vaste waarde in het elftal van Gerard van der Lem. Foto: Louis van de Vuurst uitgedeeld door een goal van Robert McKinnon, waarbij Fred Grim niet geheel vrijuit ging. Vlak voor tijd werd het zelfs nog 0-4 door doelpunten van Paul Bosvelt en weer John Bosman. Lepe goai en rode kaart De tweede wedstrijd voor de Amstel Cup werd in Veendam gespeeld. Voor de rust kwam Ajax door een lepe goal van Martijn Reuser op 0-1 na aangeven van Dennis Schulp, die de bal ontving van Mare Overmars. Tot de 57ste minuut was er voor Ajax niets aan de hand en controleerde het de wedstrijd. Veendam moest aandringen en dat gaf Ajax de gelegenheid te trachten via de counter zijn voorsprong uit te breiden. Na een onschuldige overtreding van Martijn Reuser op Armand Mac Andrew trok tot ontsteltenis van Ajax scheidsrechter Braamhaar de rode kaart. Vanaf dat moment werd het voor Ajax een stuk moeilijker en was het in feite een kwestie van wachten op de gelijkmaker. Die kwam op een ongelukkige wijze tot stand. Een ver schot van Rick Slor werd door John O'Brien van richting veranderd, waardoor doelman Fred Grim kansloos werd: 1-1. Bij het afvuren van dit schot stak grensrechter Dolstra de vlag omhoog, omdat Hennie Meijer in buitenspelpositie stond. Toen Ajax verhaal ging halen, bleek de grensrechter niet van mening te zijn dat er sprake was geweest van hinderlijk buitenspel. In de 67ste minuut werd Ajax van verdere deelname aan de Amstel Cup uitgesloten door een keiharde kopbal van Bert Stokkingreef, die uit een fraaie voorzet van Joseph Oosting 2-1 maakte. Ajax 2 kan zich nu volledig concentreren op de competitie met als doelstelling wederom kampioen te worden, waardoor deelname aan de Amstel Cup volgend seizoen zal zijn verzekerd. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 93