petitie TWENTE s 1 Oud-Ajacied John Bosman is terug op de Nederlandse velden. In de voorronde van de Amstel Cup trad hij met FC Twente aan tegen het tweede elftal van de club die hij nog steeds een warm hart toedraagt. visitekaartje af en begon vol vertrouwen aan de finalewedstrijd tegen AZ, die met 2-0 gewonnen werd door twee goals van Dennis Schulp. Het is op zich onthutsend te moeten constateren dat een nagenoeg complete selectie van de eredivisieploeg AZ niet in staat is geweest een stempel te drukken op deze wedstrijd. Het was overwegend Ajax dat de wedstrijd domineerde en AZ mocht zelfs blij zijn dat de uitslag niet groter uitviel. Het elftal van Ajax bestond op Martijn Reuser na geheel uit B-selectiespelers, aangevuld met drie A-Junioren, omdat diverse spelers uit de B-selectie mee waren naar Spanje met de A-selectie. Vervolgens werd traditiegetrouw deelgenomen aan het Hilversum Toernooi en ook dit wist Ajax winnend af te sluiten. Evenals een aantal jaren geleden, toen Jari Litmanen zijn eerste wedstrijd voor Ajax in dit toernooi speelde, waren de talrijke toeschouwers getuige van een primeur: de door Ajax gekochte Daniel da Cruz Carvalho - kortweg Dani - speelde in Hilversum zijn eerste wedstrijd in het Ajax-shirt. Het is misschien te vroeg om nu al lovende woorden over deze jongen te spreken, maar de voetballiefhebbers hebben een aantal keren van zijn voetbalkwaliteiten kunnen genieten. Tevens kon men Mare Overmars bewonderen, die in de wedstrijden tegen PSV 2 en Hilversum (respectievelijk met 2- 0 en 3-0 gewonnen) een helft meespeelde. Het spel van Mare Overmars was verdienstelijk, al was duidelijk dat hij nog een zware weg te bewandelen heeft om zijn oude niveau te behalen. Optimisme In schril contrast met de successen die behaald werden in de toernooien, stonden de prestaties van Ajax in de strijd om de Amstel Cup. Na de gewonnen wedstrijd tegen AZ werd de wedstrijd tegen FC Twente met optimisme tegemoetgezien. Daar kwam AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 91

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 91