Concentreren op de com Op maandag 29 juli 1996 hervatte de volledige, dit seizoen tot zestien man uitgebreide selectie van Ajax 2 de training. Door de absentie van een flink aantal eerste-elftalspelers hadden nogal wat spelers voordien meegetraind en meegespeeld met de A- selectie. Ajax 2 door Herman Bosschieter Als opwarmertje voor het nieuwe seizoen werd op 4 augustus de eerste wedstrijd gespeeld tegen WS'46 te Spanbroek ter opluistering van het 50-jarig jubileum van deze vereniging. Na een ruststand van 0-3 werd de wedstrijd met 0-9 gewonnen. Dennis Schulp had met vier goals een groot aandeel in deze eindstand. De technische staf was vooral benieuwd naar de rentree van Martijn Reuser, die na acht maanden geblesseerd te zijn geweest na een zware beenoperatie voor het eerst een wedstrijd speelde. Hij beperkte zich tot het meespelen van één helft, maar kan terugkijken op een geslaagde rentree. Uit niets viel op te maken dat hij zo'n zware blessure achter de rug heeft. Hij schuwde als vanouds de duels niet en scoorde vlak voor rust zelfs met een fraai doelpunt 0-3. Onthutsend Na jaren deed Ajax weer mee aan het Maritiem Toernooi in Den Helder. Vanwege de verplichtingen van Ajax 1 nam het tweede elftal de honneurs waar. Vooraf liet een aantal journalisten zich laatdunkend uit over de deelname van het tweede elftal, dat niet sterk genoeg zou zijn voor tegenstanders als Willem II en AZ. Deze uitspraken misten hun uitwerking niet als motivatie voor de spelers om het tegendeel te bewijzen. Voorafgaand aan de wedstrijden tegen de Helderse selectie en AZ werkte het tweede elftal een trainingsweek af in de marinestad. In plaats van de jaarlijkse survival in de Ardennen wilde de technische staf uitproberen of je aan teambuilding kunt werken door een hele week met elkaar te trainen en wedstrijden te spelen. Het was een geslaagd experiment, niet in de laatste plaats door de voortreffelijke samenwerking met de organisatoren van het Maritiem Toernooi en de marine te Den Helder. Met sprankelend voetbal werd de Helderse selectie met een 4-1 uitslag weggespeeld. Enkele weken daarvoor had Ajax 1 duidelijk veel meer moeite met deze ploeg. Ajax gaf met deze overwinning zijn John Bosman was de eerste Nederlandse doelpuntenmaker in de Amsterdam Arena. Foto's: Louis van de Vuurst 90 AJAX MAT. A7INF OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 90