Ajax - Grasshoppers Woensdag 25 september 1996 Ajax - Grasshoppers 0-1 (0-0) Amsterdam Arena, 43.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Santos, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Juan (68. Melchiot), Litmanen (46. Wooter), Musampa; Babangida (75. Scholten), Ronald de Boer, Overmars Louis van Gaal Grasshoppers: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Zuberbühler; Gamperle, Haas, Gren, Thüler; Lombardo (89. Roller), Yakin, Esposito, Vogel; Moldovan (90. Smiljanic), Magnin (78. Comisetti) Christian Gross 60. 0 - 1 Yakin Günter Benkö (Oostenrijk) In de tweede helft van de wedstrijd tegen Grasshoppers verhuisde Winston Bogarde - tevergeefs - naar de voorhoede. Bijzonderheden Bij Ajax zijn Hoekstra, Kluivert, Reuser, Veldman en Witschge geblesseerd. Gabrich is nog niet speelgerechtigd voor Champions-Leaguewedstrijden. De Zwitserse sterspeler Kubilay Türkyilmaz haakt kort voor de wedstrijd af met een kuitblessure. De wedstrijd wordt gespeeld onder een gesloten dak, een primeur in de Champions League. Na rust blijft Jari Litmanen, tot dan volgens Louis van Gaal 'veruit de beste man van het veld', achter in de kleedkamer met een achillespeesblessure die hem voor langere tijd uitschakelt. De Oostenrijkse scheidsrechter Benkö trekt gele kaarten voor Santos (Ajax), Gamperle en Moldovan (Grasshoppers). De andere wedstrijd in groep A, Glasgow Rangers - Auxerre, wordt verrassend gewonnen door de Fransen (1-2). In de tweede helft brengt Thomas Deniaud Auxerre binnen een kwartier op een 2-0 voorsprong. Een tegendoepunt van Paul Gascoigne, drie minuten later, is het enige antwoord van Peter van Vossen en de zijnen. Stand: Grasshoppers Auxerre Ajax Glasgow Rangers 6 (4-0) 3 (2-2) 3 (1-1) 0 (1-5) Commentaar Louis van Gaal: 'Je weet van tevoren dat het moeilijk wordt omdat Grasshoppers met tien man achter de bal speelt. Desondanks kregen we in de eerste helft vier kansen. Die moeten erin op dit niveau. In de tweede helft kreeg Babangida een levensgrote kans, die er óók in moet. Gebeurt dat, dan is de wedstrijd gelopen. Nu scoort Grasshoppers uit een vrije trap. Er staat weliswaar een heel pak spelers voor, maar zo'n schot mag wel een reactie van de keeper opleveren. Na het tegendoelpunt waren we genoodzaakt een soort hottentotten-voetbal te gaan spelen.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 89

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 89